Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

YOĞUNLUĞU AZALTACAK

Güney Çevre Yolunda İncelemelerde Bulunan Gümrük Ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Güney Çevre Yolunun Tamamlanması İle Birlikte Rize’deki Trafik Yoğunluğunun Azalacağını Söyledi.

Sabah kahvaltısında partililerle bir araya gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı  Hayati Yazıcı, güney  çevre yolunu incelemek  üzere islampaşa’ya ardından da Pehlivantaşı’na gitti. Yazıcı  güney  çevre yolunun son durumu hakkında bilgi  alarak yapılan  çalışmaları  yerinde inceledi.

             Güney  çevre yolu çalışmalarını inceleyen  Bakan Yazıcı’ya Rize Valisi Nurullah Çakır, AK Parti Milletvekili Hasan Karal, AK Parti il başkanı Hikmet Ayar, AK Parti Rize Belediye Başkan Adayı Reşat Kasap, Karayolları bölge müdürü Selahattin Bayramçavuş ve çok sayıda teşkilat  mensubu eşlik etti.

            Güney  çevre yolunun tamamlanması ile birlikte Rize’deki  Trafik yoğunluğunun azalacağını belirten Bakan Yazıcı, “8,5 kilometre olarak planlanmış güney  çevre yolunun 1,5 kilometrelik bölümü bu ay içinde tamamlanmış olacak. Bu yol tamamlandığında ulaşım sorunu rahatlayacak, çevrenin kalitesi artmış olacak. Ayrıca önemli kavşaklarla yol 5 kilometrelik güzergahla kuzeyden güneye şehir içi yoğunluğu azaltacak. Bu yolun devamı var. Batı kesiminden sahil yoluna kavuşacak. Kalkandere ile bağlantı yolunun tamamlanması ile Ovit Tüneli bağlantısı olacak. Çok dikkatli ve verimli bir çalışma” diye konuştu.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.