Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

TÜRÜT’TEN RİZE MUHTARLAR FEDERASYONU’NA ZİYARET

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt Rize Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Erbaş’ı ziyaret etti.

Başkan Türüt’e ziyarette Merkez İlçe Başkan Yardımcıları Fatih Mehmet Köse, Temel Yaşar Hacıömeroğlu ve Hüseyin Özgün eşlik etti.

Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, gerçekleşen 10. Rize Muhtarlar Derneği Olağan Kongresinde, yeniden göreve seçilen  Mustafa Erbaş’ı tebrik ederek, görevinde başarılar diledi.

Türüt, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada :”Bizler AK Parti teşkilatları olarak, çalışma esaslarımız 365 gün yirmi dört saat esasına göre  görevimizi en iyi şekilde yerine getirme gayreti içindeyiz. Ciddi anlamda şimdiye kadar Türkiye’de değişmeyen şeylerin değiştiğini görüyorsak, birçoğu teşkilatların içindeki isimsiz kahramanların sayesindedir. AK Parti hareketi bizim köy,mahalle başkanlarımız ve oradaki yönetimlerinin çalışmalarıyla başlayan hareketle inşa edilmiştir. Biz yılın on iki ayını da gerek eğitim, gerek saha, gerekse  diğer teşkilat işleriyle sürekli  çalışarak geçiriyoruz, teşkilatlarımız bu çalışma dinamizmiyle ayakta kalmaktadır. Seçim var diye gezmiyoruz, seçim var diye ziyaretlerimizi sürdürmüyoruz. Zaten hep sahanın içindeyiz. Yüz yirmi altı tane köy mahalle ve belde mahalle teşkilatlarımızla her hafta toplantılar yapan bir teşkilatçılık anlayışına sahibiz. Onlardan aldığımız geri dönüşlerle kendimizi kurguluyoruz yönümüzü belirliyoruz. Biz bu  işin çok kolektif yapılmasını düşünüyoruz.  Sadece kendi teşkilatlarımızla değil derneklerle sivil toplum kuruluşlarıyla diğer siyasi partilerle de sürekli bir arada olunması gerektiğine inanıyoruz. Çünkü bahsediliyor ya dinen de ilmihalende  söylendiği gibi Ehli sünnet vel cemaat hakikaten cem olabilmek lazım. Bunun içinde aynı fikirde olmak gibi bir gereklilikte yok, lisanı münasiple konuşulan yasal, meşru her türlü fikri hepimizin dinlemek ve başka bir fikrimiz varsa onu söylemek gibi bir mükellefiyetimiz var. Bu ölçüde bu noktada ortaya katkı koyan her şeyiyle bizim gibi düşünmüş olsun olmasın sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına, siyasi partilere  saygılıyız karşılıklı paylaşım içerisinde ortak çalışmayı da benimsiyoruz” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Erbaş ziyarette yaptığı konuşmada:Her il için  Merkez İlçe teşkilatlarının sorumluluklarının ağır olduğuna dikkat çekti. Erbaş muhtarlar derneğinin  sorunları hakkında bilgilendirmede bulunarak, Başkan Türüt ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.