Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

TÜRÜT’TEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nün 100. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Türüt, Çanakkale de kazanılan zaferin görülmemiş bir kahramanlık destanı olduğuna dikkat çekerek: ” Çanakkale, Türk ulusunun bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda ne denli kararlı ve kahraman olduğunu sonsuza dek anımsatacak bir kahramanlık destanıdır.Bu tarihten yüzyıl önce kazanılan bu zafer milletimizin iman gücüyle verdiği mücadelenin sonucunda her karışı şehitlerimizin kanlarıyla sulanarak kazanılmıştır. Ecdadımızın kanını canını hiçe sayarak girdiği bu mücadelede zafer muhakkaktı. Şanlı ordularımızın ” Çanakkale Geçilmez ” diyerek, milletimizin gücünü  tüm dünyaya  büyük bir coşkuyla ve kanlı mücadeleyle haykırarak,  ortaya koydukları Milli Mücadele ruhu hepimize örnek teşkil etmelidir. Şehitlerimiz ve Gazilerimizden miras kalan bu vatana ve bayrağımıza bu şuurla sahip çıkmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde tüm şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal ve diğer ahirete intikal etmiş tüm merhum gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.