Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

TÜRÜT’TEN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt mesajında :”İstiklal Marşımızın Kurtuluş mücadelemizdeki ve Türkiye Cumhuriyeti’nin köklerindeki önemi çok büyüktür. İstiklal Mücadelemizi taçlandıran kahramanlık destanımız kitleleri peşinden sürükleyecek bir coşkuyla, hürriyet sevdasıyla yazılmıştır. Vatan şairimiz Mehmet Akif, Ulusumuzun duygularına tercüman olarak kaleme aldığı Milli Marşımızı yazdıktan sonra Allah bir daha bu Millete İstiklal Marşı yazdırmasın, Allah bir daha  bu memleketin, bu milletin   istiklalini tehlikeye düşürmesin diyerek, o günlere ait dehşeti bizlere tasvir etmiştir. Bugün bizlere düşen görev ve sorumluluk çok zor şartlar altında kazanılan Ecdat ve İslam Emaneti olan vatan topraklarımıza milletimize bayrağımıza ve marşımıza sahip çıkarak, bu kutsal emanetleri gelecek nesillere aktarmaktır.

 İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi  tarafından kabul edilişinin 94. yıl dönümünü kutlayarak, Bu marşı bize kazandıran Vatan  şairimiz, Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklal şehitlerimizi rahmet ve minnetle  anıyoruz” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.