Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

SOSYAL FAALİYET ŞEHRİ “RİZE”

Ak Parti Rize Belediye Başkan Adayı Reşat Kasap, geliştirdiği sosyal ve kültürel projelerle Rize’yi kültürel faaliyet merkezi haline getirecek.

Seçim çalışmaları kapsamında okulları ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Kasap, öğretmenlerden ve sivil toplum kuruluşu üye ve başkanlarından Rize’nin sorunları, gereksinimleri ve eksikleri hakkında görüş almaya devam ediyor.

Özellikle öğretmenlerden ve öğrencilerden şehirde sosyal ve kültürel organizasyonların az olduğu yönünde görüş alan Kasap, projelerinin içerisinde olan Gündoğdu Doğu Parkı, İslam Kültür Merkezi ve Sahil düzenlemesiyle birlikte Rize’nin artık yaptığı sosyal ve kültürel etkinliklerle anılacağını söyledi.

İSLAM KÜLTÜR MERKEZİ RİZE’YE BİLGİ DAĞITACAK

Sahil düzenlemesi çerçevesinde yapacakları İslam Kültür Merkezi’nin çok yönlü bir külliye niteliği taşıyacağını ifade eden Kasap, “Projelerimiz içinde olan İslam Kültür Merkezi sahil düzenleme faaliyetimiz kapsamında yürüteceğimiz bir çalışmadır. Bu projenin sadece bir cami olmaktan öte; içerisinde konferans salonları, kütüphane, derslikler ve sergi salonları olacaktır. İnşa etmiş olacağımız İslam Kültür Merkezi birçok organizasyona ev sahipliği yapacak niteliğe sahip olacaktır. Gerek yöre insanımızın gerekse ilimizde eğitim gören gençlerimizin istifade edebileceği yegane bir yapı olacaktır” dedi.

DENİZLE BULUŞACAĞIZ

Rize’yi yapacakları sahil düzenlemesiyle birlikte denizle buluşturacaklarını belirten Kasap, “Rize’nin denizle olan bağlantısı maalesef diğer sahil illerine göre daha azdır. Bunu gidermek adına geliştirdiğimiz sahil düzenleme projemiz bir deniz şehri olan Rize’yi tekrardan denizle buluşturmayı amaçlamaktadır. Sahil şeridinde sosyal mekanlar, spor alanları, piknik alanları ve amatör balıkçıların faydalanabileceği bir iskele yapmayı planlıyoruz. Bütün bunlarla birlikte şehrimiz daha yaşanabilir, şehrin hemen yakınında olmasına rağmen şehir gürültüsünden uzak dinlenme mekanlarına sahip olan ferah bir hale gelecektir” ifadelerine yer verdi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.