Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

RİZE’YE BİR YENİ PROJE DAHA

AK Parti Rize Milletvekilimiz Hasan Karal Rize’de Yapımı Planlanan Gençlik Merkezi İçin Müjdeyi Verdi.

                     Rize’de özellikle gençlerin sosyal ve kültürel hayatlarına doğrudan etki edecek olan Rize Gençlik Merkezi projesinin ihalesinin gerçekleştirildiğini bildiren AK Parti Rize Milletvekilimiz Hasan Karal, Rize’ye kazandırılacak bu yeni projenin maliyetinin altı trilyon (eski para ile) olduğunu söyledi.

                Merkez Müftü Mahallesi 10.916,63 m²  yüzölçümlü Ekrem Orhon Futbol Sahasında kurulacak olan yeni gençlik merkezinin teknik özelliklerinden ve içeriğinden bahseden Karal ” yeni yapacağımız Rize gençlik merkezi binası, antrenman salonları, güreş, bilardo, masa tenisi salonları, antrenör odaları ve duş, soyunma odaları, 300 kişilik çok amaçlı salon, sergi salonu, gençlik lokali, tiyatro ve idari bürolar,  folklor, sinema, müzik eğitimi, maket işçiliği, resim işçiliği, plastik sanatlar işçiliği salonları, ses kayıt odası ve kafeterya, kütüphane, seminer salonu, zeka oyunları, düşünce atölyesi, bilgisayar ve maket işliği, derslikler, açık hava oyun alanları, il müdürlüğü hizmet merkezi olarak planlanmıştır” şeklinde konuştu.

                Projenin zemin etüt çalışmasının ve projelendirme işleminin de tamamlandığını belirten Karal, yeni yapılacak olan gençlik merkezinin ihalesinin 25,07,2013 tarihinde yapıldığını ve 350 iş gününde vatandaşın hizmetine sokulacağının altını çizerek “yeni yapacağımız gençlik merkezimizin içeriği gerçektende çok kapsamlı. Rize’mizi marka şehir haline getirebilmek için can havliyle çalışmaya devam ediyoruz. Kazanılan bu yeni tesis, evlatlarımıza daha aktif, daha sosyal ve kültürel faaliyetleri sunacaktır. Şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.