Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

RİZE’DE MUHTEŞEM ZAFER KUTLAMASI

Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Rize milletvekili Hasan Karal il başkanı Hikmet Ayar ve Rize’nin yeni belediye başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap cumhuriyet meydanında toplanan binlerce AK Partili ile bir araya gelerek seçim zaferini kutladı.

Havai fişekler ve Recep Tayyip Erdoğan sloganları meydanı dolduran Rizeliler seçim zaferini doyasıya kutladılar. Burada Rizelilere hitap eden Prof. Dr. Kasap Sözlerine herkesi selamlayarak başladı.

Konuşmasına devam  eden Prof Dr. Reşat Kasap Rizelilerin başbakana baba ocağından en büyük desteği verdiğini belirterek,”Bayramınız kutlu olsun. Dünya liderinin hemşerileri selam olsun size. Başbakanımızın yüzünü baba ocağında yere eğdirmediniz. Ona layık olan sonucu aldık. Hepinizden Allah razı olsun. Size hizmet etmekten mutluluk duyacağız. Size yakışanı yerine getirdiniz. İnşallah 5 yıl boyunca beraberiz.” dedi.

“Bütün sandıklardan Rize’ye AK yağdırdınız”

Daha sonra sözü alan AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal başbakanımızı Rize’de mahcup etmeye çalışanlara en büyük tokadı sandıkla attıklarını belirterek,”Çok değerli hemşerilerim bu canımız bu tende olduğu müddetçe hayatımız boyunca sizlere hizmet etmek bizlere şereflerin en büyüğüdür. Yüce Allah dün gece semadan Rize’ye ak yağdırdı. Sabahleyin uyandık Rize’nin tamamı aka bulanmıştı. Bugünde sizler bütün sandıklardan Rize’ye ak yağdırdınız. Sizler tüm dünyaya en büyük mesajı verdiniz. Sayın başbakanımız kendi memleketinde mahcup etmek isteyenlere en büyük tokadı çaktınız.” dedi

Rize’de başbakanımıza karşı kin ve nefretini ifade edemeyenlerin Bakan Hayati Yazıcı ve kendisi üzerinden Rize’ye dedikodu ve fitne pompaladıklarını belirten Karal şunları söyledi:

“Birleri Rize ‘de işi bitirmişti ya hani yüzde 50 oy alacaklardı ya, öyle diyordular. Hani birileri Rize’yi Venedik ve Ceneviz hayalleri ile birlikte 2 aydan beri aldatmıştılar ya, sayın başbakanımıza karşı kin ve nefretlerini ifade edemeyenler başta sayın bakanımız ve benim üzerimden 2 ay boyunca Rize’ye dedikodu fitne ve iftira pompaladılar. Bizim sizlerle aramızı açmaya çalıştılar. Ama sizler onların istediği yüzde elli’yi yüzde yetmiş olarak koskoca bir balyoz gibi onların kafasına indirdiniz. Rize’de karşımızda sağdan ve soldan olmak üzere paralel yapısını varıncaya kadar hepsi birleşti. Ama sizler liderinize sahip çıktınız. Sizlere canımız ciğerimiz yüreğimiz feda olsun. 2 ay boyunca akla hayale gelmeyecek iftiralar attılar. Ama sizler öyle bir tokat indirdiniz ki, o tokadın hızıyla onlar belki de Türkiye’yi hatta ülkeyi de terk edip gitmiştirler. Onlar Rizeli değil, Rizeliyi tanımıyorlar. Çünkü onlar Rize’nin suyunu havasını koklamış insanlar değiller,  onlar size ve bizlere yabancı insanlardır.  Sadece Rize değil tüm Türkiye bu akşam bir kez daha dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’a bir sahip çıktı.”

Başbakandan Hemşerilerine Selam

 Son olarak sözü alan Gümrük Ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Rizelinin doğrudan yana tavır koyarak Türkiye’nin daha  iyi  yerlere gelmesi  için güçlü  bir duruş sergilediklerini belirterek; “Demokrasiye olan aşkınız la muhteşemsininiz. Bugün sabah çok değerli başbakanımızla telefon görüşmesi yaptım.  Çok değerli hemşerilerim her birine ayrı  ayrı  selamlarımı ve sevgilerimi  ilet dedi. 2 aydan bu yana uzun bir kampanya dönemi geçirdik meydanlarda çok şey söylendi. Bu akşam doğru neyse ondan yana tavır koydunuz. Sabah kalktık Rize bembeyaz. Siz bu akşam Rize’de, bütün Türkiye  ‘ye bereket getirdiniz. Sizin bu duruşunuz karar benim dediniz ve sizin bu kararınız Türkiye’nin daha iyi yerlere gelmesi için güçlü bir duruş gösterdiniz.” Şeklinde konuştu

Siz Onlara Prim Vermediniz

Seçim süreci boyunca Rize’de Rizeliye yakışmayacak tavır içerinde olanların olduğunu belirten Yazıcı, “Burada Rizeliye hiç yakışmayan tavır içerisinde olanlar oldu. Kafasında fikir olamayanlar tahriki ve hakareti siyaset sandı, onu dile getirdiler. Ama siz onlara asla prim vermediniz. Biz bütün Türkiye’nin partisiyiz. Kaliteli hizmetin nasıl olduğunu sizin desteğinizle herkese göstereceğiz. Bunu anlamayanlara daha fazla söz söylemek gereksiz. Bakın şurada kaç aydır flamalar asılıydı şimdi nerdeler. Pılını pırtını toplamış gitmişler. Siz herkesi n anlayacağı dilden sandıkta oylarınız vermek sureti ile tavrınızı gösterdiniz. Rize farkını ortaya koydu. Siyaset mühendisliği yapmaya yeltenenlere dersini verdiniz.” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.