Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

Reşat Kasap’tan 2 Mart Kutlama Mesajı

Sevgili Rizeli Hemşerilerim

            Bugün Rize’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılını kutlamaktayız. Bu anlamlı günde sözlerime başlarken öncelikle Aziz Şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, kahraman gazilerimize hürmet ve şükranlarımı sunuyorum.Bir taraftan tarihin her döneminde milletimizin gösterdiği bu azim, inanç, kararlılık ve kahramanlık, geçmişimizi unutmadan geleceğe doğru umutla ilerlemek için bize güç vermeli.  Ancak muasır medeniyetler karşısında daha onurlu, daha saygın, millet fertleri olarak hayatiyetimizi devam ettirebilmemiz, güçlü olmayı ilimde, fende, sosyo ekonomik alanda gelişmeyi ve kalkınmayı gerektirmektedir. Bu mücadelede başarılı olmanın yolu şüphesiz çalışmak, çok çalışmak ama daha da önemlisi millet olarak bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında kenetlenerek birliğimizi ve dirliğimizi korumak, siyasi ve ekonomik istikrarı sağlamlaştırdıktan sonra toplumsal barışımızı güçlendirmektir.
Unutmayalım ki bizler dünyada hiçbir zaman esaret altında kalmamış, yenilgiyi asla hazmetmemiş bir milletin evlatlarıyız.Bu nedenle mutlaka ama mutlaka ekonomik, sosyal ve kültürel mücadeleyi kazanmalıyız.         Tarih boyunca dünya güçleri karşısında asla boyun eğmemiş, esareti kabul etmemiş, her türlü badireyi birlik ve dayanışma ile atlatmayı başarmış bu millet bugünkü ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel mücadele ekseninde ayak bağlarından kurtulacak, cumhuriyetin kuruluş gayesi olan muasır medeniyetler hedefine yükselecektir.
Nitekim bu anlamda çok önemli gelişmeler olmakta, Türkiye büyük bir hızla karanlık günleri, kayıp yılları ardında bırakarak pırıl pırıl parlayan bir geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemektedir.
Gerek ekonomideki, gerek sosyal ve siyasi alanlardaki inanılmaz değişimiyle bütün dünyayı şaşırtan, 2000’li yılların yıldız ülkesi olduğu ifade edilen, barışın, hoşgörünün, medeniyetler yakınlaşmasının mimarları arasına giren, büyüklüğüne (tarihi misyonuna) yakışan yepyeni bir Türkiye gerçeğiyle yüzleşiyor. Bundan da büyük onur duyuyoruz.
Sizlerden aldığımız destek ve yetki ile Rize’mize Hizmet etmek ve sizlere daha kaliteli yaşam koşulları sunmanın gayreti içinde bulunacağız. Projelerimizle giderek modern dünyanın kabul ettiği yaşam standartlarına doğru emin adımlarla yol almak istiyoruz. Hedefimiz, yerel kalkınmayı gerçekleştirmiş, yaşam kalitesi artmış, huzurlu, güvenli ve insanları güler yüzlü mutlu bir kent yaşamına ulaşmaktır.
Umuyorum ve inanıyorum ki bu anlamda daha iyi bir noktada olacağız. Rizelilerin daha mutlu, yaşam kalitesi daha yüksek, sorunlarını azaltmış bir Rize’ de yaşamaları  için çalışacağız.
Siz değerli halkımızın kurtuluş gününü kutlar hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlarım.

Prof. Dr. Reşat Kasap

AK Parti Rize Belediye Başkan Adayı

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.