Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

Reşat Kasap Sordu Gazeteciler Cevapladı

AK Parti İl başkanlığının düzenlediği basın mensupları ile akşam yemeği programında her zamankinden faklı olarak bu defa siyasiler soru sordu gazeteciler yanıtladı. Ortaya renkli görüntüler çıktı.

Rize’de görev yapan basın mensupları ile buluşma programına İl başkanı Hikmet Ayar, AK Parti Rize belediye Başkan adayı Reşat Kasap’ın yanı sıra İl Başkan Yardımcıları ve çok sayıda il yönetim kurulu üyesi katıldı.

         Programda her zamankinden farklı olarak bu defa siyasiler sordu gazeteciler yanıtladı. 10 yılını doldurmuş gazeteciler meslek hayatları boyunca unutamadıklarını anıları anlattılar. Gece de oldukça renkli görüntüler ortaya çıktı.

         İl Başkanı Hikmet Ayar’ın selamlama ve açılış konuşmasıyla başlayan programda AK Parti Rize Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Reşat Kasap, basına çok önem verdiklerini, belediye başkanı olması halinde her ay basınla bir araya geleceklerini kaydetti. Rize’nin sorunlarını birde basından dinlemek istediklerini  ifade eden Prof. Dr. Kasap Yerel  basına her zaman  çok  önem verdiğini belirterek Yerel basın mensupları  ile sürekli iletişim halinde olacaklarını söyledi. insan odaklı bir belediyecilik anlayışına sahip olduklarını ve belediye başkanı seçildiği taktirde basın mensuplarının da eleştirileriyle önerilerine açık olacaklarını kaydetti. Belediye başkanlığı döneminde yapacağı bütün faaliyetleri basın mensuplarının izlemesini isteyen Prof. Dr. Kasap, meydana gelecek olumsuzluklarda basın mensuplarının ortaya koyacağı eleştirilerle değerlendirmelerin kendilerine de yol göstereceğini kaydetti. Prof. Dr. Kasap Rize ile ilgili yapılacak her türlü faaliyette eleştiriye açık bir yaklaşımda olacak ve bunu da en iyi yerine getirecek sektör basın yayın sektörüdür. Daha iyi bir Rize için bizler ne gerekiyorsa onu yapacağız. Basın mensupları da daha iyi bir Rize için aynı samimiyetle bizlere önerileriyle eleştirilerini rahatlıkla sunabileceklerdir.

         Prof. Dr. Kasap, 1 ayı aşkın bir süre sahada seçim çalışmalarını yürüttüklerini, mahalle sakinleriyle, sivil toplum ve kamu kuruluşlarını yerinde ziyaret ederek sorunları dinlediklerini ve önümüzdeki günlerde Rize için mevcut projelerini açıklayacaklarını ifade ederek, “İnsan odaklı, ulaşılabilir, tüm herkese karşı şeffaf bir belediyecili anlayışı içerisinde olacağız. Belediyecilik anlayışımız sadece altyapı, su, yol hizmetleriyle sınırlı olmayacak. Sosyal kültürel projeleri de ortaya çıkaracak bir  belediyecilik anlayışıyla toplumun birçok katmanıyla koordinasyon görevi üstlenilecek. Belediye sınırları içerisinde yapılacak her türlü faaliyetlerde kamu kurum kuruluşları ile STK’larla paylaşımda bulunulacak.” diye konuştu.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.