Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

REŞAT KASAP, “HALK İLE BÜTÜN OLACAĞIZ”

Ak Parti Rize Belediye Başkan adayı Prof.Dr.Reşat Kasap seçim çalışmaların Müftü mahallesi ve Çaykur ilköğretim okulunu ziyaret ederek sürdürdü.

Ziyaretleri sırasında esnafla konuşan Prof.Dr.Kasap, Rize ilgili problemleri dinledi. Kasap, Rize’de yapılan hizmetlerin üzerine yeni hizmetler koyacaklarını söyledi.

RİZE’Yİ BİR BÜTÜN OLARAK DÜŞÜNÜYORUZ

Prof.Dr.Kasap vatandaşlarla yaptığı sohbette, Rize il sınırları içerisini bir bütün olarak düşündüklerini belirterek, “Oluşturacağımız sistem içerisinde ne eksik, ne yanlış diye belirleyip bir envanter çıkaracağız. Nerede ne var, ne yok, neye ihtiyaç var, ne fazla var, hangisi, ne tarafa kaymalı, hangisi sistemin dışına çıkarılmalı şeklinde bir bakış açısıyla çalışma yapacağız. Şimdiden bu çalışmalara başladık ve belediye başkanı seçildikten sonra neler yapacağımıza ilişkin değerlendirmeler yapıyoruz” diye konuştu.

HALKLA BİRLİKTE SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Projelerini Rize’nin temel sorunlarının çözümü noktasında belirlediklerini ifade eden Prof.Dr.Kasap, “Tüm sivil toplum kuruluşlarını ve mahalleleri ziyaret ediyoruz. Yol, su, kanalizasyon ve doğal gaz gibi bir takım çalışmaları proje olarak adlandırmıyoruz. Bunlar zaten belediyenin yapması gereken faaliyetlerdir. Rize’nin özellikle sırt mahalleleri olarak adlandırabileceğimiz çevre mahallelerinde halen altyapı çalışmalarının eksik olduğu görülüyor. Bu ihtiyaçları belediyenin yapacağı çalışmalar çerçevesinde karşılayacağız” dedi.

TRAFİK SORUNU ORTADAN KALKACAK

Çaykur İlköğretim okulunda öğretmenlerle bir araya gelen Kasap, Rize’de yaşadıkları sorunları ve öğretmenlerin Rize’de neler yapılabileceğine ilişkin görüşlerini dinledi.

Öğretmenlere trafik sorununun çözümüne yönelik çalışmalarını anlatan Prof.Dr.Kasap, şöyle devam etti:

“Şu yolu şöyle yapalım, şuraya tramvay yapalım gibi bir düşünce içerisinde değiliz. Olayları Rize ölçeğinde düşünmek durumundayız. Rize’nin problemlerini ortaya koyacak ve çözüm yolu oluşturacak projelerimiz var. Ben aynı zamanda Ankara Ulaşım Ana Planı Projesi’nin bir üyesiyim ve bu tecrübeyle Rize’ye geldim. Ulaşım sorununa yönelik çalışmaları nasıl yapacağımızı biliyoruz. Öncelikli olarak ulaşımı rahatlatacak bir çalışma yapacağız. Bir eksiklik tamamlanırken öteki tarafta nasıl bir yanlışlığın ortaya çıktığına son on yıl hariç pek dikkat edilmedi. Yapacağımız çalışmalar bu doğrultuda olacaktır.”

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.