Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

Onlar Kavga Biz Hizmet Üretiyoruz

Rize’de Kavgacı Bir Siyasi Üslupla AK Parti’nin Karşısına Çıkmak İsteyenlerin Olduğunu belirten milletvekili Hasan Karal Bunların Karşısına Geçip Kavga Etmek Yerine Rize’ye Yeni Hizmetler Kazandırmak İçin Çalıştıklarını Söyledi.

Rize’ de birilerin AK Parti İle kavga etme arayışı içerisin de olduğunu, projelerle ön plana çıkmak yerine AK Parti’ye izansız saldırılarla prim yapmak istendiğini vurgulayan milletvekili Hasan Karal; “bu anlayışa prim vermeyeceğiz.  Gerçekçi ve Rize’ye katkı sağlayacak projelerle Rize halkının karşısına çıkacağız” dedi.

Başbakanı kullanarak siyaset yapıyorsunuz söylemlerinin dikkate alınmayacak kadar siyasi bilgiden yoksun olduğunu söyleyen Karal;  “Rize’de siyaseti kavgacı bir üslupla değil, halkın sorunlarına çözüm getirici bir anlayışla sürdüreceğiz. Ama birileri  özellikle gelip  bizimle kavga etmek  istiyorlar. Dolayısıyla sataşarak kavga ederek insanların kendileri ile uğraşmasını istiyorlar. Biz Rize’mizin böyle bir siyasi anlayıştan bir şey elde edemeyeceğini düşünüyoruz. Biz Rize’mize yeni ne yatırımlar kazandırabiliriz. Hangi hizmetleri kazandırabiliriz. Bunları yaparken de afaki değil, hayalci değil olamayacak şekilde değil, Rize’nin yerel dinamiklerini göz önüne alarak proje üretmek durumundayız” dedi.

Bazı belediye başkan adaylarının hiçbir proje üretmeden AK Parti ile kavgaya tutuşmayı tercih etmesini ve bu durumdan medet ummasını eleştiren Karal;  “ Biz bunlara prim vermeyeceğiz. Ama bunlara da kesinlikle cevap veremeyecek durumda değiliz. Bunlara cevap verecek bilgi ve birikimden de yoksun değiliz. Biz AK Parti’yi kurduğumuz günden bu yana böyle bir yöntemi  hiç bir zaman benimsemedik” ifadelerini kullandı.

2011 yılında milletvekili adayı olduğunu ve halkın oyları ile milletvekili seçildiğini söyleyen Karal “Bizim karşımıza çıkmak isteyenler o gün neredeydi. Ben şu anda belediye başkan adayı değilim, şuanda Rize’nin milletvekiliyim. Beni bu halk seçti. Dolayısıyla benim karşıma çıkmak isteyenler, zamanında çıksaydılar. Genel seçimleri, 2011’de yaptık. Şimdi belediye seçimlerinde bir partinin adayının bizimle ilgili konuşması ve siyasetini bu yavan tabanın üzerine kurmasını sağlıklı bir davranış olarak görmüyorum. Bunun taktirini de kamuoyuna bırakıyorum” dedi.

 Seçim sürecinde tüm adayların fiilen arazide olduğunu, saha çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Karal;  “Bizler de Milletvekilleri olarak hem seçim sürecine katkı veriyoruz hem de mecliste devam eden çalışmaları takip ediyoruz. Rize’mize gelen çalışmalar konusunda da takiplerimizi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

 Şehirlere gelecek yatırımların yarıştırılmasının doğru olacağını belden aşağı siyaset anlayışının nezaket kurallarını hiçe saydığını vurgulayan AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal , “ seviye kaybına uğratmadan bir hizmet yarışı anlayışı içerisinde seçim sürecinin geçirilmesini gönülden temenni ediyoruz. Sonuçta takdir halkımızındır. Sandıktan çıkacak sonuç herkes tarafında kabul edilecek bir sonuçtur.” dedi

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.