Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

NEFSİMİZ İÇİN HESABİ DEĞİL RUHUMUZ İÇİN HASBİ OLALIM

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt’ün ev sahipliğini yaptığı Eylül ayı Danışma Meclis Toplantısı İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya Gümrük ve Ticaret eski Bakanı ve Ak Parti MKYK Üyesi Rize Millet vekili Hayati Yazıcı, Ak Parti Rize Milletvekilleri Nusret Bayraktar Ve Hasan Karal, Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı Muhammed Avcı ve İl Genel Meclis Üyeleri, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Kendirli Belediye Başkanı Alaettin Serdar,Çaykent Belediye Başkanı Hasan Kara,Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı ,Belde ,köy ve mahalle başkanlarıyla birlikte çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.Türüt toplantıda dava arkadaşlarına ” Niyetlerimizi tazeleyelim ve yolumuza devam edelim. Nefsimiz için hesabi değil, Ruhumuz için hasbi olalım” dedi.

“Niyetlerimizi tazeleyelim ve yolumuza devam edelim”

Merkez ilçe Başkanlığının hazırlamış olduğu slayt gösterisiyle başlayan toplantı Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt’ün yapmış olduğu konuşmayla devam etti. Türüt, konuşmasında: “Rabbimize hamdolsun ki bizlere şuanda burada bulunma fırsatını verdi.Hamdolsun ki bizlere bu dünya da gönül rahatlığıyla gerçekten severek bir liderin peşinde siyaset yapma bahtiyarlığını bahşetti ve yine hamdolsun ki bu toprakların aziz insanları, zihinlerinde ki ve gönüllerinde ki görünmeyen zincirleri Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde kırıp atmıştır.Aziz Ak Partililer bu nasıl oldu? İnanın ki sadece fizik kurallarıyla değil, inananlar samimiyetle, muhabbetle ve dertlenerek dualar ettiler.Belki de o duaların karşılığı liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının siyasi varlığıyla vücut buldu. O artık bu milletin kabul olmuş duasıydı. O yiğit İstanbul’a Başkan oldu İstanbul değişti.O yiğit Başbakan oldu Türkiye değişti. O yiğit şimdi Cumhurbaşkanı. Bizler artık o ve arkadaşlarının dünyada ortaya çıkaracakları değişikliklerin ümidiyle asılıyoruz dava gemimizin küreklerine. Bilmeliyiz ki bu davaya hizmet ettikçe, çok üzülerek dualar ettiğimiz Filistin’e, Gazze’ye uzanan elleriz biz.Bilmeliyiz ki dünya da mazlumun hakkını haykıran dilleriz biz. Ama tamda burada gözümüzden gönlümüzden kaçırmamız gereken bir şey var! Dedim ya hani dava samimiyet ister, dava muhabbet ister ve dava sadakat ister.Sadece davanın soyut varlığına mı? Tabii ki hayır. Dava arkadaşına, kader ortağına yolda birlikte yürüdüklerine. İşte bu yüzden diyorum ki madem müminler ancak kardeştirler tüm dava arkadaşlarımızla birlikte neden burada olduğumuzu bir kez daha düşünelim.Niyetlerimizi tazeleyelim ve yolumuza devam edelim. Nefsimiz için hesabi değil, Ruhumuz için hasbi olalım” dedi.

 Türüt’ün yaptığı konuşmanın ardından Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi Sema Yağcıtekin, faaliyet raporunu sunarak sözü Çaykent Belediye Başkanı Hasan Kara’ya bıraktı. Hasan Kara,  “Ak Parti siyasetin odağına insan ve insana hizmeti yerleştirmiştir. Bizler de Ak Partili Belediye olarak, bütün teşkilatımızla birlikte 24 saat insanlarımızın hizmetindeyiz diyerek, Çaykent Belediyesi olarak yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“Her seferinde  kendi rekorumuzu kıra kıra geliyoruz”

Programda İl Başkanı Hikmet Ayar konuşmasını kısa tutarak ” Bugün sayın bakanımız ve vekillerimizi bir arada bulmuşken onları dinlemek istiyoruz sayın Bakanım Rize’miz teşkilat anlamında 2011, 2014, 2010 referandumu 2011 milletvekili seçimi 2014 belediye seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçimi ile   üst üste her seferinde  kendi rekorumuzu kıra kıra geliyoruz.  Bu rekorlar bu teşkilat sayesinde olmuştur.Ben huzurlarınızda kendilerine teşekkür etmek istiyorum.Son cumhurbaşkanlığı seçiminde değerler yüzde 80 .6   bulunuyor. Sayın liderimiz Recep Tayyip Erdoğan son il başkanları toplantısında Rize’nin ismini zikretti ve şimdi sıra rekorlara  geldi dedi. Bize bu birinciliği yaşatan  Rize’nin  adının bu şekilde zikredilmesine   vesile olan teşkilatıma teşekkür ediyorum. Bundan sonraki teşkilatçılık çalışmalarında da başarılar diliyorum” dedi.

“Allah’ın bize vermiş olduğu nimet ve bereketin şükrü için dua edeceğiz”

Ayar’ın konuşmasından sonra Nusret bayraktar, Ak Parti Rize merkez ilçe danışma meclis toplantısına gelen herkesi selamladı ve toplantının hayırlara vesile olmasını temenni etti.Bayraktar,”Yoğun bir seçim döneminden çıktık yoğun bir teşkilat çalışmasından çıktık ve her önümüzdeki  seçimde bu seçim daha önemli dedik ve  10 ağustosta 2014’te yapılan cumhurbaşkanlığı seçimi için bu seçim en önemlisi dedik çünkü ilk kez Türkiye de halkın oyu ile cumhurbaşkanlığı seçecektik şükürler olsun büyük bir çoğunlukla arzu ettiğimiz gibi bu seçimleri kazanmış olduk teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Değerli kardeşlerim 2015′ ten sonra seçim yok, dört yıla yakın süre seçimsiz bir dönem geçireceğiz o yüzden 2015 genel seçimlerinde şimdiye kadar aldığımız  aldığımız oy oranları aynı şekilde onaylayacak  bir oran almalıyız.Ak Partinin Rize teşkilatı şükürler olsun bugüne kadar hep kendi rekorunu kırarak geldi. Özellikle 2014 yerel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye birincisi oldu. Vicdanen rahatız çalışınca oluyor ama Rize’ye daha fazla yüzde oranı yaraşır.Allah’ın bize vermiş olduğu nimet ve bereketin şükrü için dua edeceğiz. her zaman her istediğimizi bulmak istediğimiz gibi bulamayabiliriz ama buna rağmen durmak yok yola devam diyeceğiz.Teşkilat mensuplarımızı başta İl Başkanımızı İlçe Başkanlarımızı, Gençlik kollarını ve kadın kollarını yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

“Rize  Destan Yazdı”

Ak Parti Rize milletvekili Hasan Karal, AK parti Rize merkez ilçe danışma toplasındaki konuşmasında cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Rize’de alınan başarıda merkez ilçe başkanlığının elde etmiş  olduğu başarının diğer ilçelere ışık tutuğunu ifade ederek,”  Yoğun ve yorucu bir seçim döneminden çıktık. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Rize Türkiye’de adeta bir destan yazdı. Yazılan bu destan içinde Rize’nin ilçeleri içinde en büyük ilçe olan Merkez İlçe teşkilatımızın lokomotifliği, üstlenmiş olduğu görev anlayışı diğer ilçelerimize ışık tutmuştur. Bu yönüyle Merkez ilçe sınırları içerisinde beklide bu zamana kadar alınan en yüksek oyu partimize ve Cumhurbaşkanımıza kazandırdığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bu arada özellikle davamızın görünmez kahramanları olarak bilinen ve bu davanın harcına adeta birer saka kuşu gibi damla damla su taşıyarak bu harcın yoğrulmasına zemin hazırlayan  köy ve mahalle başkanlarımızı da ayrıca yürekten kutluyorum. “ dedi

Başarının birlik ve beraberlikten geçtiğini hatırlatan ve bu birlik ve beraberlik sonucunda Rize’deki  başarıların elde edildiğini vurgulayan Karal, “Başarı, dayanışma içerisinde kardeşlik hukukunu gözeterek, birbirimizin görev ve sorumluluk anlayışına müdahale etmeden hiyerarşik yapı içerisinde düzenli çalışmaktan geçiyor. Bunun için merkez ilçe teşkilatımızın il teşkilatı içerisinde üstleneceği misyon ve görev anlayışı son derece önemlidir. Geçmiş yıllara baktığımız zaman merkez ilçe teşkilatının il teşkilatıyla uyum içerisinde, il teşkilatının koordinasyonunda hizmet kalelerinden bir tanesi olarak ön plana çıkarması, bu anlayış ve görev alanı içerisinde çalışmalarını sürdürmesi beraberinde ciddi başarılar getirmiştir. Şuanda Rize’mizde hem siyasal anlamda hem seçimlerdeki oy getirisi bakımından ve hem de Rize’ye taşınan hizmetlerin kalitesi bakımından çok ciddi bir performans ön plandaysa işte  bu teşkilat içerisinde birlik ve beraberliğin sağlanmasından geçiyor.”  İfadelerini  kullandı.

Yıllarca il başkanlığı yaptığını hatırlatan Karal, Rize siyasetinin birlik, beraberlik ve uyum anlamında son yıllardaki en şanslı dönemini geçirdiğini belirterek, “Rize Siyaseti birlik beraberlik ve hep beraber tek bir ipe sarılabilme anlamındaki kabiliyetini  ziyadesiyle ortaya koymuştur. Tabi bunda bakanımızın, il başkanımızın, milletvekillerimizin ve ilçe teşkilatlarımızın ciddi katkısı olduğu gibi özellikle teşkilatlarımızın alt yapısını oluşturan köy ve mahalle başkanlarımızın sandık kurulu üyelerimizin de bu başarıda çok ciddi  katkıları vardır.  Bu birlik ve beraberliğimiz devam ettiği müddetçe Rize’mizi hep birlikte çok daha fazla şampiyonlukla tanıştıracağımıza eminim.”

Karal makamların insanları önemli insan haline getirebileceğini ama önemli olanın o makamlardan sonrada önemli ve değerli kalabilmenin olduğunu hatırlatarak, “Bazı insanlar çok değerli ve önemli olabilirler. Bazı insanların önemi bulunmuş olduğu makamlardan gelir. Belli insanlar belli makamlara gelirler bakan olurlar, il başkan olurlar, milletvekili olurlar belediye başkanı olurlar. Önemli insandırlar. Ama aynı zamanda o makamda dururken değerli olabilmek çok ayrı bir meziyettir. O makamlardan ayrıldıktan sonra o makamın getirdiği önemi kaybedip, değerli kalabilirseniz paha biçilemez bir insansınızdır. Onun için ben diyorum ki ister Hayati abimiz ister Nusret  abimiz ister  milletvekili veya bakan olsunlar veya olmasınlar bizim nezrimizde  hem önemli hem de değerli  insan olmaya devam edeceklerdir.”

Karal son olarak ise “Partimiz inşallah büyüklerimizin takdiriyle oluşan yeni yönetim anlayışı içinde inanıyorum ki önümüzdeki seçimlerde çok daha güçlü ve daha dinamik olacaktır. Rize  teşkilatımızın birlik ve beraberliği bozulmadan nice zaferlere imza atacağız. Bu anlamda Merkez ilçe teşkilatımızın   yapacağı çalışmalarda  her zaman yanında olacağım”  diyerek konuşmasını sonlandırdı.

“Dünyanın En güçlü siyasi teşkilatıyız”

Son olarak Hayati Yazıcı, Teşkilatçılığın önemine değinerek “Ak Parti diyince akla Türkiye siyasetinde marka haline gelen bir parti geliyor. Ak Parti ‘nin marka değerini oluşturan 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren  buyana Türkiye siyasetine hep birlikte sağlanan kazanımlar Ak Parti logosunu marka haline getirmiştir. Teşkilat mensuplarımızın Ak Parti tarihinin çerçevesinde birbirine kenetlenerek paylaşımcı bir anlayışla katılımcı bir ruhla siyaset icra eder oluşları Ak Parti’nin marka değerini yükseltmiştir.Ak Parti’nin marka değerini yükselten en büyük payı elbette ki Bugünkü Cumhurbaşkanımızdır ama teşkilat mensuplarımızın kiminin duası kiminin maddi desteği kiminin zaman tahsis etmek suretiyle sağladığı destekler partimizin marka değerini yükseltmiştir.Ak Parti bir ailedir siyasi aile çatısı altında birleşen mensuplarımız nerede olursa olsun yaptıkları faaliyetler önemlidir burası bir dershane dir. Birbirimizden etkileniriz bilgisi olan bilgisini paylaşır.Ak Partiye adım atığınız günden itibaren bu gününüzü kıyasladığınızda Ak Partinin başarısının altında yatan en önemli faktörün teşkilat çalışmaları teşkilat mensuplarını gayretli ve birbiriyle uyumlu bir şekilde çalışma süreçleri tempoyu düşürmeden hedefe odaklanarak çalışmalarıdır.Dünyanın En güçlü siyasi teşkilatıyız. Kuruluş aşamasını hiçbir zaman unutmayın 14 Ağustos 2001 tarihine dehlizlerden geçerek geldik hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmadık duraksamadık, çok zor süreçlerden geçtik ben bu partide kurucu üyeyim en zor dönemlerde teşkilat başkanlığı yaptım.Gece gündüz demeden çalıştım siyaset gönüllü bir iştir hiç kimse bizi zorla bulunduğumuz yere getirmemiştir.Ak Partinin siyaset anlayışına göre ne mevkide olursa olsun bulunduğunuz yerin hakkını vermekle yükümlüsünüzdür. Aldığınız görevi en iyi şekilde yerine getirmelisiniz. Biz Türkiye Partisiyiz Türkiye’ye sağladığımız kazanımlar çok 2023 hedefine Türkiye’yi sizlerle birlikte taşıyacağız teşkilatlarımızın dinamik çalışmalarıyla gerçekleşecektir” dedi.

Program, Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy oranı olarak  birinci olan Beldeye, birinci ikinci ve üçüncü olan mahalle ve köylere plaketlerinin verildiği ödül töreniyle son buldu.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.