Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MİLLİ İRADE NÖBETİNE MHP’DEN DESTEK

15 Temmuz Cuma gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki bir grubun darbe girişimiyle yurt genelinde başlayan Milli İradeye sahip çıkma nöbeti Rize Merkezde’de devam ediyor.

Cumhuriyet Meydanında her akşam 19.30’da başlayan Demokrasi nöbetine yoğun ilgi gösteren vatandaşların,  Sivil toplum kuruluşların yanı sıra  bir çok siyasi partide ortak paydada buluşarak ülkenin geleceği için meydanlara sahip çıkma kararı aldı. Bu akşam gerçekleşen Demokrasi nöbetinde AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt ve Milliyetçi Hareket Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Bülent Kaya Cumhuriyet meydanında toplanan vatandaşlara hitap ederek Milli İradeye destek konuşmalarını gerçekleştirdi.

Okunan İstiklal Marşının ardından ilk konuşmayı yapan Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, “Biz biliriz ki Devlet üzerinde yaşayan tüm milletin devletidir, biz biliriz ki devletin partisi siyasi görüşü yoktur. Yine bu minvalde burada Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Rize’de örneği yaşanan tabii ki bir birliktelik safları sıklaştırma beraber hareket etme örneği gösterilmektedir. Ben işin başından beri genel başkanından genel merkezine il kademelerinden ülkü ocaklarına kadar her zaman fitnenin nerden geldiğine okların kimden nereye gittiğine bakarak, haklıyı haksızdan ayıran devletinin ve milletinin yanında olan Milliyetçi Hareket Partisine ve Ülkü ocaklarına ve benim meslektaşım sayın Milliyetçi Hareket Partisi Merkez ilçe başkanı sayın Bülent Kaya arkadaşımın nezdinde şahsında tüm ülkücü Milliyetçi camiaya teşekkür ediyorum sağ olsunlar var olsunlar. Söyleyeceğim hadisi şerif her şey için yeterlidir. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diyor Resulullah (S.A.V) ve tabiki bizim bir evimiz var evimizin duvarı ve evin içindekiler yani Milliyetçi Hareket partisine mensup olan arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisine mensup olan arkadaşlarımız apolitik, politika içerisinde bir şekilde bulunmayan politik görüşü olmayan arkadaşlarımız ya da biz ak partililer evimizi sarıya boyalım diyebiliriz, maviye boyayalım diyebiliriz ama birisi   eğer balyozu alıp ta evin duvarlarını kırmaya başlarsa hep beraber o balyozu onun elinden alıp  onun kafasına vurmayı da biliriz dedi. Bu anlamda da ben bir kere daha Meydanda bize desteğini ciddi anlamda göstermiş olan başta Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı Serkan Birben Bey’e onun vekaletiyle buraya gelen Rize Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Bülent Kaya beyefendiye teşekkür ediyor onların şahsında tüm teşkilatlarına tüm ülkücü camiaya teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Türüt’ün ardından Rize Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Bülent Kaya konuşmasında  “Hepimize geçmiş olsun Allah bir daha tekrarını yaşatmasın hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanımız Sayın  Serkan Birben bir aile büyüğünün ameliyatından dolayı il dışındadır o yüzden şuanda aramızda bulunmamaktadır. Onunda sizlere selamlarını iletiyorum Liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli bu hain darbe girişimin ilk anından itibaren tavrını net bir şekilde ortaya koymuş ve milli iradeden yana devletinden yana tavrını ortaya koymuş tüm dosta düşman devlet adamlığını göstermiştir. Bizlerde il ve ilçe teşkilatları olarak kulağımız liderimizde gözümüz sokaklarda Milli iradeden yana  bütün Milliyetçi ülkücü camia olarak tavrımızı net bir şekilde ortaya koyduk. Herkes şunu çok iyi biliyor ki ülkücüler darbelerden çok çekmiştir. Abilerimiz idam sehpalarında haksız yere idam edilirken ülkücüler hiçbir zaman darbe yanlısı olamaz her zaman darbelerin karşısındadır milli iradenin yanındadır Ülkücüler devlet için millet için gerekirse seve seve canını verir gerekirse tetik düşürmesini de bilir hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.