Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

Milletimizin İstiklal Seçimi

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Çay TV Katıldığı Canlı Yayın Programında 30 Mart Seçimlerinin Yerel Seçim Olmaktan Çıktığını Ve Başbakanımıza Karşı Oluşturulan Bloğa Karşı Milletimizin Vereceği Bir Cevap Niteliğinde Olacağını Söyledi.

Çay TV’de katıldığı canlı yayın programında seçimleri değerlendiren AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal bu seçimlerde başbakanımıza karşı kalleşçe haince saldırıya geçen bir örgütün kirli oyunları ile karşı karşıya olduklarını söyledi.

 “Her Yolu Mubah Görüyorlar

 Türkiye’de milli iradenin tecelli edeceği 30 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala demokratik yollarla AK Parti’yi ve onun lideri olan Tayyip Erdoğan’ı deviremeyen demokrasi dışına çıkarak, haince ve kalleşçe montaj-şantaj yaparak, tamamen meşruiyetin dışına çıkarak  ahlaki ve İslami değerleri bir tarafa bırakarak savaş ilan eden bir örgün olduğunu söyleyen Rize AK Parti milletvekili Hasan Karal ” Amaçları AK Parti’nin oylarını aşağıya çekmek ve beraberce çalıştıkları siyasi partilerle bir koalisyon oluşturmaktır. Amaçlarına ulaşabilmek için her yolu meşru görmektedirler” dedi.

 “Türkiye’nin Kader Oylaması Yapılacak”

 Kendi ayakları üzerinde duran ve dünyanın gündemini belirleyebilen bir ülke konumuna gelen Türkiye’nin lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı aynen merhum Adnan Menderes ve rahmetli Turgut Özal gibi yok etmek istediklerini ifade eden Karal, milletin artık uyandığını ve bunu başaramayacaklarını söyledi.  Karal: ”  Dışarıdaki güçler içerdeki piyonlarıyla bir plan tezgahlandı. Yerel seçimlerde bu işi bitireceklerini zannettiler. Bu sebepten dolayı 30 Mart kesinlikle bir belediye başkanlığı seçimi değildir. Elbette yerel yönetimler seçimi olarak biliniyor ve öyle algılanıyor ama kesinlikle 30 Mart Pazar günü Türkiye kaderini oylayacaktır. Türkiye bütün bu tezgahlara, şantajlara, tehditlere ve haince saldırılara boyun mu eğecek yoksa bütün bu oyunlardan temizlenme yolunda emin adımlarla yürüyecek mi buna karar verilecektir” ifadelerine yer verdi.

 “30 Mart Bir İstiklal Mücadelesidir”

 Rize’de kimin aday olup olmayacağının önemli olmadığını, mühim olanın Türkiye’nin ayakta kalabilmesi olduğunu vurgulayan Karal, “30 Mart’ın, gezi olaylarından başlayan ve 17 Aralık darbe girişimleriyle devam eden ve Türkiye Cumhuriyeti’nin en mahrem ve en gizli toplantısında konuşulanları bile Türkiye düşmanı ülkelere servis edebilecek kadar alçalan bu örgütle mücadele etme günü olduğunu söyledi.  Karal, “Sayın Başbakanımızın 30 Mart seçimleri bir istiklal mücadelesidir” sözünün ne kadar doğru ve haklı bir söz olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor. Bunu muhalefet partileri yadırgıyorlar. Türkiye ikinci bir istiklal mücadelesini 30 Mart günü verecektir. 80 yılda yapılamayan bütün komplolar ve tezgahlar içinde olduğumuz üç aylık süreç içerisinde ortaya konmaya çalışılmıştır” şeklinde konuştu.

 “Karşımızdaki İttifakın Amacı Belli”

 Rize’de ve bütün Türkiye’de iki parti olarak seçime girildiğini söylen Karal, “Yerel seçimlerde AK Parti’nin karışında bütün muhalefetin birleşerek oluşturduğu bir koalisyon var. Bu koalisyonun başını kimin çektiğini hemşerilerimiz çok iyi takdir ediyorlar. Bu koalisyon içerisinde hangi siyasi parti hangi rollere bürünmüş onu kamuoyu çok iyi biliyor. “Benim partim güçsüz kalıyor bari şu partiye oy vereyim de Rize’de biraz muhalefetin gücü yükselsin” anlayışında olan bazı Rizeli hemşerilerimiz var. Bize herkesin siyasi düşüncesine saygı duyuyoruz. Bütün insanların gönlünde yatan bir aslanı vardır. Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesine getirecek bir Recep Tayyip Erdoğan’ın oylaması yapılacaktır. Bu örnek adam Rize’nin evladıdır. Diğer siyasi partilere gönül verenlerin başını iki elinin arasına alarak bir düşünmesini istiyorum. Burada oynanan oyun büyük oyundur. Bir kez daha vicdanımızın sesine bir kulak verelim” şeklinde konuştu.

“Rize’den Yükselen Ses Dünyada Duyulsun”

AK Parti’nin Rize’de açık ara önde olduğunu belirten Karal, “Biz istiyoruz ki dünyada böylesine bir mücadele veren, dünyaya hak ve adalet dersi veren bir Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi memleketinde öyle bir ses çıksın ki bu ses bütün Türkiye’yi sarssın. CNN’in, BBC’nin, İngiliz ve Amerikan haber kanallarının Rize’de ne işi var, hemşerilerimin bunu özellikle düşünmelerini rica ediyorum. Bütün uluslararası haber kuruluşlarının Rize’den alabilecekleri olumsuz havayı dünyaya yansıtmaya çalışıyorlar. Rizeli hemşerilerimiz uzatılan bütün mikrofonlara doğruları ve hakkı söylemekten kaçınmamıştır” dedi.

  “Bunların Sicilleri Kabarık”

 AK Parti’li siyasetçilileri AK Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasına saklanmakla suçlayanların hangi mantıkla hareket ettiklerini anlayamadıklarını belirten Karal; “bizi genel   bizi  genel  siyaset yapmakla suçlayanlar milletvekillerimizi bakanımızı ve başbakanımızı hedef alıyor. Hani bu belediye başkanlığı seçimiydi. O zaman belediye başkanlığı ile ilgili eleştiriler yapın. Benim hakkımda bakanımız hakkında Nusret Bey hakkında demedik şey bırakmıyorlar. Her türlü hakareti her türlü iftirayı bize attılar atmaya da devam ediyorlar. Hani bu yerel seçimdi. Bunun yerel seçim olmadığını kendileri de çok iyi biliyorlar. Biz bunları çok iyi biliriz. Geçmişte kimler için ne dediklerini ne yaptıklarını kimler için yürüdüklerini, kimler için hangi sloganları attıklarını çok iyi biliyoruz.  Bunların sicilleri kabarık. Onun için seçim zamanı gelip Rizeliye şirin gözükmeye gerek yok” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.