Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE KASIM AYI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

Ak Parti Rize Merkez İlçe Kasım ayı danışma meclisi toplantısı İsmail Kahraman Kültür Merkezi salonunda yapıldı.

         Rize İsmail Kahraman kültür merkezinde düzenlenen Merkez ilçe Kasım ayı danışma meclisi toplantısına AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim ve Yönetimi, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize Belediyesi Başkan aday adayları ve Teşkilat üyeleri katıldı.

                AK Parti Rize’de 1 Ekimde Verilen Aday Adaylıkları Startının 1 Kasımda Sona Ermesinin Ardından AK Parti Rize İl Başkanlığınca Tüm İlçelerde Düzenlenmesi Kararlaştırılan Aday Adayları Tanıtım Toplantılarının Rize Ayağı Merkez ilçe Kasım ayı danışma meclisi toplantısında gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Merkez İlçe Başkanı İshak Alim “Ak parti gerçekleştirdiği her icraatta olduğu gibi, seçim sürecinde de getirdiği standartlarla gerek ülkemizde gerekse dünyada diğer siyasi partilere örnek olabilecek uygulamalara imza atmaktadır. Adayın teşkilatla beraber belirlenmesi, bu sürecin elbirliği ile yönetilmesi bunun sadece bir örneğidir. Geçmiş dönemlerde olageldiği gibi; Partimizce seçilecek aday kim olacaksa olsun, seçim sürecinde tüm aday adaylarının aynı hedef istikametinde, Ak Partinin galibiyeti için, Ülkemizin ve Rize mizin kazanması için çalışmasını arzu ediyoruz. Çünkü bizim teşkilatımız ben değil biz der. Bizim teşkilatımız kendini değil toplumu düşünür, ona göre hareket eder. Bizim Sayın Başbakanımızdan ve siyasi büyüklerimizden aldığımız terbiye budur. Herbir aday adayımız birbirinden değerli, Rize’miz için hedef ve projeleri olan ilimizin yetiştirdiği nadide insanlardandır. Kendileri aslında zor bir göreve talip olmaktadırlar. Efendimiz (s.a.v) dediği gibi ”Sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır” düsturu ile hareket ettiklerini biliyoruz. Şeyh Edebalinin Osman Gaziye öğütlediği gibi “insanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü şiar edindiklerini de biliyoruz.

Bizler teşkilat olarak şu an tüm aday adaylarımıza eşit mesafedeyiz. Biliyoruz ki bu süreci kim göğüslerse göğüslesin sonuçta kazanacak olan Partimiz, İlimiz ve Ülkemiz olacaktır. ” ifadelerini kullandı.

                Divan başkanlığını AK Parti Rize İl Teşkilat başkanı Harun Mertoğlu’nun yaptığı toplantıda Rize Belediyesi için aday adaylığı müracaatında bulunan Osman Karamustafa, Mustafa Kul, Hızır Keskin, İbrahim Erdoğan, Halil Bakırcı, Yunus Öksüz, Ahmet Minder, Yunus Köroğlu, Yılmaz Katmer ve Hasan Karaosman, kendilerine verilen yedi dakikalık sürede kısa öz geçmişlerini ve düşüncelerini dile getirerek önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan temayül yoklamalarında kendilerine oy verecek olan teşkilat mensuplarının karşısına geçtiler.

                Gerçekleşen toplantıda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ” Aday adayları tanıtım toplantılarımıza devam ediyoruz.  Bu kadar güzel aday adayları arasından tercih yapmak zor olacak. Teşkilat mensubu arkadaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. Ama biz her zaman ifade ettiğimiz gibi en iyiyi değil, en uygun olan adayı belirlemek durumundayız. Bizim görevimiz, ilimiz için öne çıkan 94 aday adayımıza adil ve eşit ortamı sağlamaktır. Bu açıdan bu toplantılarımızda kendilerine adil ve eşit tanıtım imkânı vererek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmekteyiz. İcra ettiğimiz bu toplantılar Türkiye’nin başka hiç bir ilinde olmuyor. Biz aday adaylarımıza çok değer veriyoruz. Sadece bugün aday adayıydı yarın aday olamadı bitti değil. Biz bir aileyiz ve kendileri ile uzun dönemler çalışmak istiyor, görüşleri ve önerilerinden istifade etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.