Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BERAT KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ramazan-ı Şerif’in habercisi Şaban ayının on beşinci gecesi olan  bu mübarek    geceye ulaştıran Cenab-ı Hakk’a sonsuz hamdolsun. Kandiller toplumsal hayatımızın manevi iklimini zenginleştiren birlik, beraberlik duygularımızı pekiştiren müstesna gecelerdir. Bu gecelerin ilahi esintilerini yaşantımızın her alanına hakim kılmalıyız. Yüce Mevla’nın rahmet ve mağfiret kapılarını ardına  kadar araladığı bu kutsal gecelerde tefekkür ve vicdan muhasebesi  yaparak, aramızdaki gönül bağlarını kuvvetlendirmesine vesile olmasını dileriz.

“Peygamber Efendimiz (S.A.V) bu gece için Rabbimizin ‘Bağışlanmak dileyen yok mu, onu bağışlayayım! Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim! Belaya düçar olan yok mu, ona afiyet vereyim!’ buyurduğunu bize bildirmiştir

 Duhan Suresinin ilk ayetlerinde anlatılan ve içinde Kur’an-ı Kerim’in indirildiği bildirilen bu mübarek gece için ayet kerimede  “O apaçık Kitab’a andolsun ki biz onu gerçekten mübarek bir gecede indirdik. Çünkü biz onunla insanları uyarmaktayız. O gecede her hikmetli iş tarafımızdan bir emirle ayrılır” şeklinde buyrulmuştur. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirildiği bu mana ve bereket dolu gecenin tüm İslam Aleminin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ederiz. Ülke olarak geçmişten bugüne çok zor zamanlardan geçtik. Bu süreçleri hep birlikte bir olarak, beraber olarak atlattık, bu süreci de bu şekilde birlikte başaracak ve birlikte atlatacağız inşallah.Rabbimiz birliğimize beraberliğimize zarar vermek isteyenlere fırsat vermesin.Tüm Dünya ülkelerinin savaştığı bu salgınla başa çıkabilmemiz için devlet millet el ele bu süreci birlikte yürütmeliyiz.Sağlık çalışanlarımızın işlerini kolaylaştırabilmek adına Devletimizin uygulamış olduğu tedbirlere riayet etmeliyiz. Bu vesileyle büyük bir özveriyle görevini ifa eden tüm sağlık personelimize teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyoruz.

Rabbimiz birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Ülkemizin müreffeh geleceğini, karartmak isteyenlere fırsat vermesin.Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimizin ve tüm İslam Aleminin mübarek Berat kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ederiz.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.