Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMA MESAJI

İşgal altındaki vatan toprağımızı kurtarmak için bütün zorlu şartları görmezden gelip, dondurucu soğuk altında şehadete yürüyen 90 bin Sarıkamış Şehidimizi rahmet, saygı ve minnetle yad ediyoruz.

Bundan 103 yıl önce Birinci dünya savaşında Kafkas cephesinde Allahu Ekber dağlarında kar ve tipiye aldırış etmeden, yola çıkan kahraman ordumuz, İstiklal ve İstikbal mücadelemiz için Hakk’a yürümüştür. Yurdun dört bir tarafından toplanan vatan ve bayrak söz konusu olunca büyük bir fedakarlık örneği gösteren Ecdadımızın bu kutsal mücadelesi,  al bayrağımızın  inmemesi, ezanımızın susmaması birlik ve beraberliğimizin bozulmaması için gerçekleşmiştir. Bizlere düşen bu tarihi nesilden nesile aktarmak, her karışı şühedanın kanıyla sulanan bu toprakları her zamankinden daha çok sahiplenmektir.Mütefekkir şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un mısralarından örnekle “Sahipsiz vatanın batması haktır, Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır”. Vatanımıza, milletimize, devletimize sahip çıkarak, ülkemizin üzerinde oynanmak istenen oyunlara fırsat vermemeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık mücadelemizin mihenk taşlarından olan bu tarihi günün yıl dönümünde Sarıkamış Şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.