Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMA MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı Sarıkamış Şehitleri anma günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Aziz milletimizin tarihi zorlu mücadelelerle doludur. 104 yıl önce bugün büyük bir kahramanlık destanına şahit olmuştur Allahuekber dağları. Sarıkamış, vatan uğruna her türlü zorlu şartları görmezden gelip, dondurucu soğuk altında şehadete yürüyen 90 bin şehidimizin kendini feda etme destanıdır.90 bin ananın yüreklerinin dağlandığı bugünü bu fedakârlık destanını tüm nesillere aktarmak boynumuzun borcudur. 90 bin vatan evladının donarak şehit olması milli belleğimizde her zaman hatırlanacak ve hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bugün üzerinde yaşadığımız bu toprakların her bir karışı şühedanın kanıyla sulanarak vatan kılınmıştır. Bu bağlamda bize emanet edilen bu vatanın birliğine beraberliğine bağımsızlığına zarar verecek, her türlü vakaya karşı kenetlenerek, Sarıkamış ruhuyla, Çanakkale ruhuyla hareket etmeliyiz. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinden hareketle ;

Girmeden tefrika bir millete , düşman giremez .

Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez

Bize düşen , Vatanımıza, milletimize, devletimize sahip çıkarak, ülkemizin üzerinde oynanmak istenen oyunlara fırsat vermemeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle vatan uğruna verilen mücadelelerin  en önemli tarihlerinden biri olan bugünde Sarıkamış Harekatında şehit düşen 90 bin askerimizi ve tüm Şühedayı rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.