Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Toplumumuzun gelişmiş düzeye ulaşmasında büyük paya sahip olan vefakâr öğretmenlerimizin bu anlamlı günlerini canı gönülden kutluyoruz.

Gençlerimiz, çocuklarımız toplumumuzun geleceği olduğu gibi, hiç şüphesiz öğretmenlerimiz de geleceğimizin mimarlarıdır. Mesleklerine olan kutsal bağlarıyla ülkemizin 81 vilayetinde  her türlü zorluğa rağmen ifa ettikleri görevleriyle gereken saygıyı her zaman hak etmektedirler. “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” diyen Hz. Ali (RA)’ın sözünde belirttiği gibi geleceğimize yön veren çocuklarımızı eğiten öğretmenlerimize aziz milletimiz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de gereken önemi verecektir. İlk emri “Oku” olan bir medeniyetin mensubu olan bizler,“Çin’de de olsa ilmi arayınız. Çünkü ilim öğrenmek her Müslüman’a farzdır” Hadisiyle müstesna  bir yaşam sürerek eğitimi hayatımızın her alanına hakim kılmış bir milletiz. Çünkü bir toplumun milli, ahlaki, sosyal ve kültürel yönden müreffeh medeniyetler seviyesine ulaşabilmesinin temelinde güçlü  ve kaliteli bir eğitim yatmaktadır.

Bu seviyeye gelmemizde ise en büyük pay sahibi olan eğitimcilerimizin bu anlamlı günlerini en içten dileklerimizle kutlar, Ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret dileriz.

                                                                                 AK Parti Rize  Merkez İlçe Başkanı

                                                                                                       Sadettin TÜRÜT

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.