Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Bizleri karanlıktan aydınlığa çıkaran Server-i kainat Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.V ‘nin dünyayı şereflendirdiği bu mukaddes geceye kavuşturan Rabbimize sonsuz hamdolsun

Güzel ahlakın tamamlayıcısı olarak bizlere gönderilen  Hatem-ül Enbiya Efendimiz S.A.V ‘nin  hayatını, hadislerini, merhametini, adaletini kendimize rehber edinerek, yaşantımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştirebiliriz. Cenab-ı Hakk Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.V’i  “Ey Peygamber; Biz seni bir şahit, bir müjdeleyici, bir uyarıcı, Allah’ın izniyle kendi yoluna çağıran bir davetçi ve aydınlatıcı bir kandil olarak gönderdik” şeklinde tanıtıyor. Böyle bir Peygamberin ümmeti olan bizler  onun tebliğ ettiği vahyi, miras bıraktığı ilim, hikmet, ahlak ve Kur’anî hükümleri tüm yaşantımıza yaymalıyız.Bizlere ümmet-i Muhammed olma bahtiyarlığını lütfeden Rabbimize hamd ü senalar olsun. Yüce Mevla bu kutsal gecede birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam Aleminin ve vatandaşlarımızın Mevlid  Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin İslam coğrafyasında zulüm altında yaşantısını sürdürmeye çalışan Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyoruz.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.