Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI MEVLİD KANDİLİ MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı Mevlid Kandili Kutlama mesajı;

Alemlere rahmet olarak gönderilen Hatem-ül Enbiya Efendimiz S.A.V ‘nin kainati şereflendirdiği bu mübarek geceye kavuşturan Rabbimize sonsuz hamdü senalar olsun.

Cenab-ı Hakk Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed Mustafa S.A.V’i  “Ey Peygamber; Biz seni bir şahit, bir müjdeleyici, bir uyarıcı, Allah’ın izniyle kendi yoluna çağıran bir davetçi ve aydınlatıcı bir kandil olarak gönderdik” şeklinde tanıtıyor. Bizlerde Resul-i Ekrem Efendimizin hayatını, hadislerini, merhametini, adaletini kendimize rehber edinerek, yaşantımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştirebiliriz. Kandillerin manevi iklimini hayatımıza hakim kılarak, birliğe ve beraberliğe daha çok önem verdiğimiz bu günlerde kırgınlıkları, dargınlıkları bir kenara bırakarak, ülkemizin menfaatlerini öne almalıyız. Dünya Mazlumlarının haklarını gözetebilmek için, Daha güçlü Türkiye için, üreten ve gelişen Türkiye için  hep birlikte çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Yüce Mevla bu kutsal gecede birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam Aleminin ve vatandaşlarımızın Mevlid  Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin İslam coğrafyasında zulüm altında yaşantısını sürdürmeye çalışan Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ederiz.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.