Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un Hakk’a yürüyüşünün 84. yıl dönümünde bir anma mesajı yayımladı 

Mehmet Akif Ersoy, bu aziz milletin yetiştirdiği yıllar geçse de yeri doldurulmayacak büyük bir dava adamı, eşsiz bir hatip ve Türk Edebiyat tarihinin en önemli şairlerindendir. İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy, eserlerini  kalemiyle değil, adeta yüreğiyle yazmıştır. Milli şairimiz  Türk milletinin en çok ihtiyaç duyduğu anda halkımızın duygularına tercüman olarak yazdığı İstiklal Marşıyla ulusumuzun kurtuluşunda bağımsızlık mücadelesinde önemli bir role sahiptir. İstiklal Marşımız, İstiklal Harbi tamamlanmadan, savaş sürerken yazılmış adeta harbe yön vermiş, Türkiye’nin istikametini belirlemiştir. Mehmet Akif, o çetin dönemi bizlere “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” diyerek aktarmıştır. Gerek eserleriyle gerek duruşuyla milletimizin gönlünde kalıcı bir yer edinen İstiklal Şairimizin eserlerini gelecek nesillere anlatmak ve aktarmak bizlerin sorumluluğunda olmalıdır.  

“Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz. Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz” dizeleriyle  vatan mücadelesinde ki duruşunu bize aktaran milletimizin bağımsızlık mücadelesinin simgesi olan eserleriyle bize değer katan eşsiz şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının yıl dönümünde büyük bir özlem, saygı, rahmet ve minnetle yad ediyoruz. 

 

 

 

 

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.