Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI “KADİR GECESİ” MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı Kadir Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı;

Mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşmışken bin aydan daha hayırlı bir gece olarak bilinen bu mukaddes geceye ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. İslam Âleminin kılavuzu olan Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerimin yeryüzüne indirilmesi hasebiyle bu müstesna gece tüm müminler için çok fazla önem arz etmektedir. Hatem-ül Enbiya Efendimiz bu gecenin önemiyle ilgili şöyle buyurmaktadır.

“Kim ki Ramazan’da orucun farz bir ibadet olduğuna inanarak ve sevabını umarak oruç tutarsa, geçmiş küçük günahları bağışlanır. Yine kim Kadir gecesinin faziletine inanarak ve mükâfatını umarak bu geceyi ibadetle ihya ederse, küçük günahları bağışlanır”

Bizlerde bu gecenin getirdiği manevi iklimle esenlik ve selametin tüm yaşantımıza hakim olmasını, ülkemizin  büyümesine, gelişmesine engel olmaya çalışan şer ittifaklarının  oyunlarının bozulmasını, zulüm altındaki Filistin halkının, İdlip’teki ve tüm dünyadaki mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını, Yüce Mevla’dan dileriz.

Bu duygularla başta hemşerilerimizin olmak üzere  aziz milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; Cenab-ı Hakk’tan  hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.