Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI EKİM AYI DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı bugün İsmail Kahraman Kültür Merkezinde Ekim ayı Danışma Meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Merkez İlçe Başkanı Burak AK ve İlçe Yönetiminin ev sahipliği yaptığı programa Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Hikmet Ayar, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri İl Kadın Kolu ve İl Gençlik kolu Başkan ve Yönetimleri, Önceki Dönem İl Başkanları, Önceki Dönem Kadın Kolları Başkanı, Rize Belediye Başkan Vekili Kemal Genç,  İl Genel Meclis Başkan vekili Bayram Ali Çapoğlu, Belde Belediye Başkanları, Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, Belde, Mahalle ve Köy Başkanları katılım sağladı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Burak AK: “ Bizler göreve geleli bir yıl gibi bir süre oldu. Geçen yıl 31 Ekim tarihinde Başkanımız Fatih Mehmet Köse’den bu emaneti teslim aldık. Teslim aldığımız günden itibaren çok şükür gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki bu bir yıl içerisinde gidilmemiş mahalle, köy ve beldemiz kalmadı. Ayrıca yine bu yaklaşık bir yıl içerisinde 3276 yeni üyemizi, partimize kazandırdık. Merkez İlçe Başkanlığı olarak bugün ki danışma meclisi toplantımıza baktığımızda sevinerek ve şükrederek görüyoruz ki salona sığamadık. Buda demek oluyor ki sağlam irade göstererek mücadelemize, davamıza sahip çıktık ve bugün burada davamızın istişaresini yapmak için yerimizi aldık. Bu kalabalığın oluşmasına, bu teşkilat yapısının var olmasına olanak sağlayan Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimize, Mahalle, Köy ve Belde Başkanlarıma teşekkür ediyorum.

Partimiz seçim olduğu günün ertesi gününde yeni bir seçim çalışmasına başlayan bir partidir ve bu teşkilat yapısına sahiptir. Bizlerde bu hedefle ilk gün ki aşkla, gayretle mahalle-köy ve belde teşkilatları olarak, mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Birbirimize entegre biçimde sahada-sahalarda olacağız. Cumhurbaşkanımızın 2010 yılından beri bizlere çizmiş olduğu 2023 vizyonunu tamamlayacak olan bizler, Cumhurbaşkanımızın yükünü hafifletmek için elimizden geleni yapacağız. Bu duygu ve düşüncelerle yoğun katılımla gerçekleştirdiğimiz toplantımızın hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.” dedi.

İlçe Başkanı Burak Ak’ın açılış konuşmasının ardından Çaykur Rizespor’un galibiyetini tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Başkanı İshak Alim: “Pandemi sebebiyle uzun bir süredir yapamadığımız ilçe danışma toplantılarımıza geçtiğimiz hafta itibariyle Bismillah  diyerek başladık. Bilmeliyiz ki danışma meclisi toplantılarımız bizim, aile meclis toplantılarımızdır. Ülkemizle, milletimizle ve memleketimizle alakalı söz söyleme gayreti olan güzide teşkilat mensuplarının fikirlerini ve düşüncelerini sunacak mecralardır. Sizlerin bizlere yönlendirdiği önerileri uygulamaya sokmamız için olanak sağlayan bir toplantıdır.

Partimiz teşkilat yapısıyla 20 yıldır istişareyi önemseyen şanlı bir partidir. Bizlerde görev başında olduğumuz her anda Barika-i hakikat, müsademe-i efkardan çıkar. Hakikat güneşi fikirlerin çatışmasından doğar düşüncesiyle devam edeceğiz. Fikirlerimizi ortaya koyarak, farklılıklarımızın bizim zenginliklerimiz olduğu düsturuyla hareket edeceğiz. Bu doğrultuda elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanarak, 2023,2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmalıyız. Bizler 20 yıldır Türkiye tarihinde efsaneler ortaya koymuş, muazzam projelere imza atmış bir Partinin teşkilat mensuplarıyız. Muazzam bir dünya liderinin, dünya mazlumlarının hamiliğini yapan bir önderin davasının neferiyiz.

Bu duygu ve düşünceyle ben olmasam bu davada bir eksiklik olur mantığıyla hareket ederek, bugün ki gerçekleştireceğimiz danışma toplantımızın özelde Rize’mize genelde ülkemize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. Bu yoğun katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaptanı Recep Tayyip Erdoğan olan bir gemide yer almaktan gurur duyduklarını belirten MKYK Üyesi Hikmet Ayar: “Bugün bu salona baktığımda karşımda çok güzel bir tablo ile karşılaşıyorum. Önceki dönemlerde teşkilatımızın herhangi bir kademesinde görev alan bireylerin bugün Partimizin üst kademelerinde de görev aldığını görmek bizi çok mutlu ediyor. Bu da Partimizin Teşkilat mensuplarına vermiş olduğu değeri ve önemi göstermektedir. Gurur duyduğumuz bu gemi yolculuğunda unutmamız gerek ki çok fazla sorumluluğa da sahibiz. Önceden 7 düvelle savaşırken şimdi ise 77 düvelle mücadele ediyoruz. Bu yüzden teşkilat mensupları olarak bizler her zaman liderimize yardımcı olmalıyız. Elimizden geleni değil elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız. Unutmamalıyız ki bizim en büyük silahımız kardeşliğimizdir. Bu düşünceyle beraberlik ve kardeşliğimizi ne kadar iyi muhafaza edersek güçlendirirsek o kadar başarılı olur ve daha büyük başarılara imza atmış oluruz.

Bu itibarla gerçekleştireceğimiz toplantımızın birlik ve beraberliğimize katkı sağlamasını ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” dedi.

Toplantı sunumların ve gündemin değerlenmesi ile son buldu.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.