Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

23 Nisan 1920 tarihinde millet iradesinin temsil edildiği Millet Meclisi açılarak, demokrasinin temelleri atılmıştır.

Tüm dünyada eşine benzerine  rastlanılmayacak bir mücadele örneği verilerek , bizlere bugünü kazandıran Ecdadımıza minnet ve şükran borçluyuz.

Şanlı tarihimizin mihenk taşlarından olan bu tarihi günde yola çıkan Dedelerimiz Ninelerimiz vatan söz konuysa gerisi teferruattır şiarıyla her türlü çileye katlanarak, bu cennet vatanı bizlere emanet etmiştir. Bu kutlu mücadelenin eseri olarak milli iradenin tecelli ettiği Meclisimiz ilk günkü heyecanıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle,  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin  kuruluşunda katkı sağlayan; Mustafa Kemal Atatürk, Mareşal Kazım Karabekir Paşa Mareşal Fevzi Çakmak Paşa ve nice diğer Merhum Gazilerimize ve Şehitlerimize Cenab-ı Hakk’tan rahmet diliyor,   Rizeli vatandaşlarımızın ve tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.