Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Tarihin dönüm noktalarından biri olan Kurtuluş savaşımızın ilk adımının atıldığı  19 Mayıs 1919’un 100.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanı içerisindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  önderliğinde Samsun’da yakılan  meşale, Ya İstiklal Ya Ölüm diyen  milletimizin azim ve kararlılığı neticesinde   Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek elden ele, dilden dile tüm vatan sathına yayılmıştır. Kurtuluş savaşı yıllarında milletimiz küllerinden yeniden doğarak, çok zor şartlar altında kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla vatanın her bir karışında çok büyük mücadeleler vermiştir. Ecdadımızın vatan söz konusuysa gerisi teferruattır düşüncesiyle girdiği mücadelenin eseri olarak, bugün bu kadim coğrafyada hür ve bağımsız bir şekilde yaşamımızı idame ediyoruz. Milli Mücadelenin mihenk taşlarından olan bu tarih, istikbalimiz olan gençlere adanmış ve armağan edilmiştir. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak  gençlerimize  ve bize düşen tarihi zaferlerle dolu her karışı şühedanın kanıyla sulanmış bu toprakları muhafaza ve müdafaa edip, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak olmalıdır. Bize bu toprakları vatan kılan şühedaya, gazilerimize ve  isimsiz kahramanlarımıza şükran borçluyuz.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.