Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı

19 Mayıs 1919 tarihi Türkiye Cumhuriyeti tarihinin dönüm noktalarından biridir. Kurtuluş savaşımızın ilk adımının atıldığı bu tarihte küllerinden yeniden doğan, şaha kalkan bir milletin bağımsızlığına, vatanın bölünmezliğine olan inancı ve savaşı neticesinde bugün bu coğrafyada bağımsız ve hür bir şekilde yaşamaktayız. Zafer inananlarındır ilkesi ile istiklal ve istikbal mücadelesi veren ecdadımız bütün zorlu şartlara rağmen boyunduruk altına girmeyeceği mesajını bütün dünyaya açık bir şekilde iletmiştir. Tarihi zaferlerle dolu bu necip milletin vatan ve bayrak söz konusu olduğunda yapamayacağı hiçbir şey olmadığını 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde tekrar görmüş olduk. Kanlarıyla canlarıyla savaşarak, bu ülkeyi bize emanet eden atalarımızın verdiği mücadele o karanlık gecede tekrar vuku bulmuş yeni bir kurtuluş mücadelesi verilmiştir. Kadınıyla erkeğiyle genciyle yaşlısıyla meydanlara çıkan aziz milletimizin her bir ferdine şükran borçluyuz.

19 Mayıs tarihi geleceğimizin teminatı gençlerimize adanmış ve armağan edilmiştir. Bugün bizlere ve gençlerimize düşen her bir karışı büyük mücadeleler neticesinde vatan kılınmış bu toprakların, ülkemizin muhafaza ve müdafaasında etkin rol alarak, vatanımıza, milletimize sahip çıkmak olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini, isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.