Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANI SADETTİN TÜRÜT’ÜN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt Rebiülevvel ayının on ikinci gecesi olarak bilinen Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt mesajında şu ifadelere yer verdi; Bu gece,Kainatın Efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) ‘nin dünyayı şereflendirdiği,  yeryüzünün karanlıktan aydınlığa dönüşünün yıl dönümüdür. Allahü Teâlâ Peygamber Efendimiz için bir hadisi kutside şöyle buyurmuştur “Sen olmasaydın, hiçbir şeyi yaratmazdım”  Bütün mahlukatı O’nun şerefine yaratmıştır. O’nun yüzü suyu hürmetine yaratılan alemde yaşayan bizleri Cenab-ı Hakk Resul-i Ekrem Aleyhissalatu Vesselam’ın Şefaatine mazhar eylesin. Tüm alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (SAV) İnsanlığın kurtuluşunun müjdecisidir.Onun yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır. İslam aleminin en önemli gecelerinden olan mağfiret kapılarının sonuna kadar açık olduğu bu mübarek gecede, ülke ve millet olarak birlik ve beraberliğimizin devamı ve tüm İslam coğrafyasında zulmün sona ermesi için daha fazla dua etmeli, bu güzel gecenin önemini iyi idrak etmeliyiz.

 Bu duygu ve düşüncelerle  Mevlid Kandilinin bütün insanlığa sevgi, rahmet, huzur ve barış getirmesini, Sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz eder,bütün hemşerilerimizin ve İslam aleminin Mevlid Kandilini tebrik ederim”dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.