Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANI SADETTİN TÜRÜT’TEN KADİR GECESİ MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, Ramazan ayının 27. gecesi “Kadir Gecesi” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Türüt mesajında: “Rahmet ve arınma iklimi olarak Yüce Rabbimizin bizlere hediye ettiği on bir ayın sultanı mübarek ramazan ayının son günlerini eda etmekteyiz. Bu ay içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecemize bizi ulaştıran Rabbimize hamdü senalar olsun. Beşeriyeti karanlıklardan çıkarıp aydınlığa kavuşturan dinimizin temel kaynağı olan Kur’an-ı Kerim,bu mübarek gecede  nazil olmuştur. Kutsal kitabımız Peygamberimiz S.A.V’in en büyük mucizesidir.  Kadir gecesini değerli kılan kitabımız ayet ayet, üstünde düşünülerek okunmak, öğüt alınmak ve insanın kadrini arttırmak için bütün insanlığa gönderilmiş bir kitaptır. Cennet kapılarının aralandığı bu mukaddes geceyi en iyi şekilde idrak ederek, Cenab’ı Allah’ın sonsuz af ve mağfiretinden yararlanmalıyız.

Bu mübarek gece vesilesiyle biz kullarına yenilenme ve diriliş vesilesi kılan Yüce Rabbimiz başta Doğu Türkistan olmak üzere Filistin,Suriye, Arakan, Myanmar’da zulüm gören tüm Müslüman kardeşlerimizin de kurtuluşuna vesile olması temennisiyle tüm İslam aleminin Kadir Gecesini kutluyorum” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.