Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANI SADETTİN TÜRÜT’TEN BAYRAM MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, 17 Temmuz Cuma Günü Ramazan Bayramı, dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Sadettin Türüt mesajında:”On bir ayın sultanı Ramazan ayını geride bırakırken bu ayın mükafatı mübarek Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğu içindeyiz. Bizi Ramazan bayramına ulaştıran Kainatın yaratıcısı Yüce Rabbimize şükürler olsun. Cenab-ı Hakk, Rahmet,bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayında oruç başta olmak üzere, yapılan tüm ibadetlerimizi, tüm hayırlarımızı, verilen sadaka ve zekâtlarımızı kabul eylesin. Bayramlar kadim kardeşliğimizin daha da güçlendiği  birlikte yaşamanın, milli değerlerimize sahip çıkmanın, karşılıklı sevgi, saygı ve paylaşmanın değerini idrak ettiğimiz müstesna günlerdir. “Müminler ancak kardeştirler”  ilahi hükmüne gönül vermiş  bir ecdadın milleti olarak, bu ruh ve şuurla bayramları fırsat bilerek, aramızdaki dargınlıkları kırgınlıkları bir kenara bırakmalıyız. Bugünler  birlik ve beraberliğimizi daha fazla güçlendirmek için bize sunulan özel günlerdir. Bugünlerin manevi atmosferini tüm yaşantımıza hakim kılmalıyız.

 Bayramın Cuma günü olması hasebiyle bugün aynı zamanda çifte bayram yaşamaktayız. Cuma gününün feyzi ve bayramın beraberinde getirdiği barış,kardeşlik ve bereket ikliminin tüm İslam coğrafyasına dağılması dileğiyle, başta Doğu Türkistan olmak üzere Filistin,Suriye, Arakan, Myanmar’daki tüm Müslüman kardeşlerimizin de kurtuluşuna vesile olması temennisiyle tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyorum” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.