Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

MERKEZ İLÇE BAŞKANI SADETTİN TÜRÜT’TEN 23 NİSAN MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt mesajında:” Milletimizin kurtuluş mücadelesindeki geçirdiği evrelerin en önemli adımlarından biri olan bu tarihin 96.yıldönümünü kutlamanın sevincini yaşamaktayız. Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş tarihinin idrak ettiğimiz bu önemli gün, bizlere işgal altındaki yurdumuzun  Ulusal egemenliğimizi kazanmadaki azim ve mücadelesini hatırlatmaktadır. Milli iradenin hakim kılındığı Meclisimizde alınan kararlar, Kurtuluş savaşımızın yön ve haritasını belirleyerek, bugün üzerinde yaşadığımız bu topraklarda bağımsız bir şekilde hareket etmemizi sağlamıştır. Vatanımızın kurtuluş mücadelesinde emek veren şehitlerimize, gazilerimize bugünü bizlere kazandıran herkese minnet ve şükran borçluyuz. Milli mücadelemizin mihenk taşlarından olan bu tarihi kutlarken, o günlerde yaşanılanları dikkate alarak, bugünün kıymetini bilmeliyiz. Vatanımızın birliğini, bütünlüğünü, bölünmezliğini tehdit eden hiçbir unsura fırsat vermemeliyiz.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunda katkı sağlayan o günün zorlu şartlarında görev yapan üyelerimize şehit ve gazilerimize Cenab-ı Hakk’tan rahmet diliyor,   Rizeli vatandaşlarımızın ve tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım”dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.