Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

KENT ORMANI’YLA RİZE NEFES ALACAK

Ak Parti Rize Belediye Başkan Adayı Reşat Kasap, seçim çalışmaları kapsamında okul ve esnaf ziyaretlerine devam ediyor.

Halkla bir araya gelip sorunları dinleyen Kasap, çözüm önerileri üretmeye, vatandaşlardan aldığı fikirler doğrultusunda sorunları tespit etmeye ve projelerini anlatmaya devam ediyor.

 Gittiği yerlerde vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Kasap, seçildikten sonra da halkın arasında olmaya devam edeceğini, kendisi ve ekibinin devamlı vatandaşın nabzını tutacağını belirtti.

KENT ORMANI RİZE’Yİ TEMSİL EDECEK

 Rize’ye yakışır bir gezi alanı niteliğinde ve bölge coğrafyasını temsil edebilecek bir ormanın olmadığı konusunda görüşler alan Kasap, hem talebi karşılamak hem de gelen turistlerin Rize’ye yakışır bir doğal parkı gezmelerini sağlamak amacıyla Isırlık mevkisinde yapacakları “Kent Ormanı” projesini ortaya koydu.

 Oluşturacakları Kent Ormanı’nın içerisinde Rize’nin bütün bitkilerinin olacağını söyleyen Kasap, “Rize’yi ve Doğu Karadeniz Bölgesini temsil edecek nitelikte bir orman oluşturmayı planlıyoruz. İçerisinde Rize’de yaşayan bütün bitki türleri, ağaçlar, meyveler olacak. İnsanların dinlenebilecekleri çardaklar, yürüyüş parkurları, spor alanları Kent Ormanı’nı sosyal bir alan haline getirecek. Ürettiğimiz projeleri çok yönlü olarak tasarlıyoruz” dedi.

 AİLELER VE TURİSTLER İLGİ GÖSTERECEK

 Kent Ormanı’nın Rize’de yaşayan insanların ve gelen turistlerin uğrak mekanı haline geleceğini kaydeden Kasap, bu sayede Rizeli’lerin gelen misafirlerini gönül rahatlığıyla güvenli bir ortamda ağırlayabileceklerini ifade etti.

 Turistlerin Rize’yi tanıma açısından Kent Ormanı’nın çok önemli bir konuma geleceğini söyleyen Kasap, “Gelen turistlerin Rize şehir merkezinde gezip görebilecekleri yerler maalesef sınırlı sayıdadır. Bunun önünü açmak adına ve turistlerin Rize’yi daha iyi tanımasını sağlamak için geliştirdiğimiz bu projenin çok faydalı olacağına inanıyorum. Ailelerimizin de çocuklarını alıp götürebilecekleri, güvenli bir şekilde ve rahatça vakit geçirebilecekleri nezih bir ortam yaratmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.