Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

KARAL’DAN BEKLENEN MÜJDE GELDİ

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rizelileri ve Bölge İnsanını Sevindirecek Haberi Verdi.

                 AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, yıllardan beri Rizelilerin Trabzon’a kadar gidip günlerce ve haftalarca beklemelerine neden olan Ağız ve Diş Sağlığı rahatsızlıklarının artık Rize’de tedavi edileceğini açıkladı.

                Merkez Müftü mahallesi sınırları içersinde bulunan ve daha önce Milli Eğitim Bakanlığına tahsisli olan ve üzerinde İşitme Engelliler Okulu, Okul lojmanı ve depo binası binalarının bulunduğu 4.500 m2 lik alanda Türkiye’nin en modern ağız ve Diş Hastanesinin Kurulacağını açıklayan Karal ” Rizeli hemşerilerimiz özellikle ağız hastalıkları konusunda ciddiyet teşkil eden rahatsızlıkların şifasını Trabzon’da arıyordu. Rize’mizde bu konuda hizmet veren hastanelerimiz ileri boyut rahatsızlıklarda yetersiz kalıyordu. Ancak çalışmalarımız sonucunda artık Rize’ye Türkiye’nin en modern ve en teşekküllü ağız ve diş hastanesini kazandırıyoruz. Projemiz tüm ayrıntılarına kadar tamam. İhalemiz ise 13.06.2013 tarihinde yapıldı. Şimdiden hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

                Yapımı planlanan Çok katlı Sağlık Kompleksinin içeriği hakkında bilgiler veren Karal  ” Hastanemizin içerisinde, ağız ve diş sağlığı merkezi, aile sağlığı merkezi, toplum sağlığı merkezi, halk sağlığı laboratuarı, ana çocuk sağlığı ve aile planlaması merkezi, verem savaş dispanseri ile halk Sağlığı müdürlüğü birimleri yerleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.