Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

KARAL “TÜM HEMŞERİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

AK Parti Rize Milletvekilimiz Hasan Karal Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize ziyaretinin Ardından Gazeteciler İle Buluşarak Merak Edilen Soruları Yanıtladı.

                Karal yaptığı açıklamada ” Genel Başkanımız ve Başbakanımıza gösterilen yoğun ilgiden dolayı tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

              Rize gazeteciler derneğinde soruları cevaplayan Karal, kendisine yöneltilen ‘Başbakan havaalanı konusunda ne düşünüyor’ sorusuna ” bizler havaalanı konusunu Rizeli milletvekilleri ve il teşkilatı olarak sayın başbakanımıza arz ettik.  Sayın başbakanımız konuyu enine boyuna bizlere sordu. Rize’de yapılması düşünülecek bir havaalanının rantabl olup olmayacağı, ekonomik anlamda bir faydası veya zararının olup olmayacağı, Trabzon’a inen uçaklarda Rize ve Artvin’li sayısının ne olduğu konusunda bir çalışmanın yapılıp kendisine sunulmasını bizlere söyledi. Bizde bu çalışmayı netleştirip kendisine sunacağız. Şunu ifade etmek istiyorum, başbakan Rize’de havaalanına karşıdır gibisinden söylentiler tamamen yanlıştır. Böyle bir yatırımın yapılıp yapılmayacağını sayın başbakanımız şuanda söylememiştir.  Ancak böyle bir yatırım gerekli ise sayın başbakanımız buna kesinlikle karşı değildir” ifadelerini kullandı.

          Rize’de yapımı planlanan AVM konusunda  sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yaşanan gelişmeleri anlatan Karal ” bu projenin yapılabilmesi konusunda Rizespor tesislerinde bir istişare toplantısı yapıldı.  Bu toplantıya Rize yatırım A.Ş ortakları da katıldı. Orda bir kararlılık daha ortaya koyuldu. Eski Rizespor stadının olduğu yerde bir an önce bu ticaret merkezinin yapılması için sayın başbakanımızın Rize yatırım A.Ş ortaklarına çok ciddi ısrarları oldu.  Onlarda bu adımları attıklarını ve bir an önce işe koyulacaklarını sayın başbakanımıza ifade ettiler” şeklinde konuştu.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.