Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

Karal Sağlık Çalışanlarını Unutmadı

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal 14 Mart Tıp Bayramı Dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Araştırma Hastanesindeki Programa Katıldı.

Araştırma Hastanesindeki programa Karal’ın yanı sıra Rize Valisi Nurullah Çakır ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hüseyin Karaman da katıldı.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, programda yaptığı konuşmada tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutlayarak, “Tıp Fakültesi, bizim Rize’mizde yaptığımız güzel hizmetler içerisinde en çok önemsediğimiz ve gözbebeğimiz olarak saydığımız çok önemli kurumlarımızdan bir tanesidir. Ak Parti İktidarı olarak Rize’ye çok güzel hizmetler yaptık. Bu hizmetleri sizlerde yakinen görmektesiniz. Bu hizmetler içerinde en çok üzerinde durmamız gerek ve en çok övünüp gurur duyduğumuz birimimiz tıp fakültemizdir. Sizlerin başarıları ve sizlerin ortaya koyduğunuz güzel hizmetler, Rize’mizin tanıtımına ve bölgede bir sağlık merkezi haline dönüşmesine vesile olmaktadır” dedi.

Birkaç yıl öncesine kadar Rize’de MR bile çekilemediğini hatırlatan Karal, “Ama şimdi hamdolsun ki hem burada hem de diğer hastanemizde MR cihazlarımız var. Biz iktidara geldiğimizde Rize’de 58 tane uzman doktor vardı. Şimdi ise tıp fakültemizin bünyesinde öğretim görevlisi nezdinde söylüyorum; yardımcı doçent ve üstü görev yapan ekiplerimizin sayısı 123’e ulaştı. Eskiden Rize’nin sokaklarında doçent veya profesör tabelası göremezdik. Ama şimdi hamdolsun ki Rize’mizde yüzlerce öğretim üyemiz var” şeklinde konuştu.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.