Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

KADINLAR İÇİN KÜLTÜR MERKEZİ

Kadınların sosyal olabilecekleri, eğitim, konferans ve çeşitli sergilere katılabilecekleri “Kadın Kültür Merkezi” Ak Parti Rize Belediye Başkan Adayı Reşat Kasap tarafından projelendirildi.

Seçim çalışmaları kapsamında esnaf, sivil toplum kuruluşları ve eğitim kurumları ziyaretlerine devam eden Kasap, projeleri arasında kadınların sosyal faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri “Kadın Kültür Merkezi”nin olduğunu söyledi.

 Özellikle ev hanımlarından gelen talepler doğrultusunda “Kadın Kültür Merkezi” projesini yaptıkların söyleyen Kasap, kadınların eğitiminin ve sosyal faaliyetlere katılmasının toplum açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

KADINLARA EĞİTİMLER VERİLECEK

 Oluşturacakları Kadın Kültür Merkezi’nde çeşitli konferansların yapılabileceğini vurgulayan Kasap, bu tarz faaliyetlerin kadınların toplumsal hayatta daha aktif olmasını sağlayacağını belirtti.

 Konferans ve sergi salonlarında kadınların kendi ürettikleri ürünlerin de sergilenebileceğini kaydeden Kasap, “Kadın Kültür Merkezi’mizde kadınlarımız kendi ürettikleri ürünleri ve eserleri sergileyecektir. Düzenlenmesinde ön ayak olacağımız kurslarla el sanatlarından, aile hayatına kadar çeşitli eğitimler verilecektir. Bu sayede toplumumuzun yapı taşı olan annelerimizin, kültürümüzün taşıyıcısı olan çocuklarımızı daha iyi yetiştirmesi sağlanacaktır” şeklinde konuştu.

 RİZE KÜLTÜRÜ YAŞATILACAK

 İnsanımızın yaşam hikayesinde zorluklarla mücadele örneklerinin çokça var olduğunu söyleyen Kasap, Kadın Kültür Merkezi’nde bu hikayelerin betimlenerek anlatılabileceğini belirtti.

 Kültürün bireyler arasındaki iletişimle gelecek nesillere aktarılacağını kaydeden Kasap, “Kuracağımız Kadın Kültür Merkezi’nde, yöremizde var olan, el sanatları, türküler, şiirler, müzik aletleri ve halk oyunları verilecek eğitimlerle genç nesillere aktarılacaktır. Halkı bilgiyle buluşturmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Rize’yi bilgi şehri yapmak adına var olan tüm imkanlarımızı kullanacağız” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.