Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

İSHAK ALİM’İN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in Hicri 571 yılında Rebiü’l evvel ayının 12. gecesi doğması sebebiyle idrak edilen Mevlid Kandili dolayısı ile bir kutlama mesajı yayımladı.

Rize Merkez İlçe Başkanı Alim mesajında, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) bu gecede dünyaya gelmiştir. Bütün insanlık alemine bir hidayet tarihi açan ve alemlere halis ilahi rahmet olan böyle yüksek şanlı bir Peygamber’in ümmeti olmakla şereflenmiş bulunan biz müminlere ne mutlu!  Mevlid Kandili Peygamber Efendimiz(S.A.V)’in tüm zamanlara hitap eden ve insanlığa yol gösteren evrensel mesajlarını değerlendirmemiz açısından önemli bir gecedir. Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecede, Mevla’nın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce rahmetinden hepimizin faydalanmasını dilerim.” ifadelerine yer verdi.

 

Alim, “Yaratılmışların en şereflisi, kainatın efendisi, insanların en edeplisi, güzel ahlakın tamamlayıcısı, varlık aleminin en sevgilisi, seçilmiş ve seçkin insan, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in yeryüzünü şereflendirdiği bu gecede tüm Müslüman aleminin Mevlid Kandili’ni kutlayarak, Yüce Rabbim bizleri sevgili Resulünün şefaatine nail eylesin ” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.