Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

HALKLA BİRLİKTE OLACAĞIZ

Ak Parti Rize Belediye Başkan Adayı Reşat Kasap, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Gittiği mahallelerde ilgiyle karşılanan Kasap, vatandaşların dertlerini dinliyor ve çözüm bulabilmek için projeler geliştiriyor.

HALKIN NABZINI TUTUCAĞIZ

Projeleri gerçekleştirirken halkın görüşünü alacakların vurgulayan Kasap, “Kuracağımız fahri danışma kurullarında hem halktan hem de alanında uzman kişiler olacaktır. Ayda en az bir defa fahri danışma kurularlıyla fikir toplantısı yapacağız. Bu toplantılar sayesinde halkın isteğini, sorunlarını ve bu sorunları çözüme ulaştırırken doğruyu nasıl yapabileceğimize karar vereceğiz” şeklinde konuştu.

RİZE’YE DİNLENME ALANI YAPACAĞIZ

Rize halkının günlük stresinden arınacağı, insanların aileleriyle birlikte boş vakitlerini değerlendirebilecekleri bir kent ormanı yapacaklarını söyleyen Kasap, “Dünyada eşi benzeri olmayan ve bünyesinde birçok endemik bekti türünü bulunduran ilimizde ve bölgemizde tüm bunları bitkileri görebileceğimiz, büyük ölçekli ve çok farklı donatılara sahip kent ormanı Isırlık mevkiinde yapılacaktır. Yeniden düzenlenecek Dağbaşı – Isırlık yolu ile kent ormanına ulaşımı kolay, eşsiz Rize manzarası eşliğinde kent ormanının güzelliklerini yaşarken ayrılmanızın zor olacağı bir mekan yapmak istiyoruz. Hafta sonları ailenizi de alıp gidebileceğiniz bir dinlenme mekanı oluşturacağız” dedi.

SAHİL DÜZENLEMESİ RİZE’Yİ DENİZLE BULUŞTURACAK

Rize’nin sahil şeridinin Türkiye’nin en uzun sahil şeritleri arasında olduğunu ancak yeteri kadar istifade edilemediğini söyleyen Kasap,”Sahilde denizimiz olduğu halde yanına gidemiyoruz. Sahilimiz kullanma noktasında zorluk çektiğimiz ve yeterince kullanamadığımız aşikardır. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve sahille Rize’yi bütünleştirmek için birbirini tamamlayan 4 alt proje ile sahilimizi yeniden düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Sahile amatör balıkçıların ve gezi teknelerinin rahatça yanaşabilecekleri bir iskele yapacaklarını ifade eden Kasap, “Kapsamlı olarak yapacağımız projeler birbirini tamamlayan niteliktedir. Sahile olan ilgiyi arttırmak adına, iskele, cami, teleferik ve şehitlik anıtı olarak yapmayı planladığımız 4 ayrı projemiz var. Şu an ki belediyemiz teleferik konusunda bazı adımlar atmış durumdadır. Dağ başındaki 30 dönümlük alanın 15 dönümlük alanı kamulaştırılmış durumdadır. Bundan sonraki süreci biz devam ettirip dağ ve sahili buluşturacağız. Dağ başından teleferiğe binen bir kişi kısa sürede sahile inecektir. Gün içerisinde hem dağda hem de sahilde dolaşma imkanı bulacaktır” ifadelerine yer verdi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.