Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

Erdal GENÇ – Siyasi Hukuki İşler Başkanı

1970 yılında Trabzon’da doğdu.

Karadeniz Teknik Üniversitesi RMYO İşletmecilik bölümünden 1994 yılında mezun oldu.1994 yılından beri MEB’e bağlı özel öğretim kurumlarında kurucu ve müdürlük görevlerini sürdürdü. 3 dönem üst üste AK Parti Rize İl Yönetim kurulu üyeliği görevini yerine getirdi. AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresiyle İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

GÖREV VE YETKİLERİ

  1. İlçe başkanının bulunmadığı zamanlarda ilçe teşkilatını temsil etmek,toplantılara başkanlık etmek.
  2. Genel Başkanın grup ve basın toplantılarında yaptığı konuşmalarla,Parti yetkililerinin söylem ve demeçlerini izleyerek Partinin güncelsiyasi görüşleri hakkında ilçe yönetimini bilgilendirmek.
  3. İlçedeki siyasi ve sosyal gelişmeleri takip etmek, ilçedeki diğer siyasi partilerle diyalog kurmak.
  4. İlçe düzeyinde Parti görüş ve politikalarının oluşumuna katkıda bulunmak, ortak politik söylem geliştirmek ve yaymak.
  5. İlçedeki insan hak ve özgürlükleri ile ilgili gelişmeleri takip ederek,bu konuda doğabilecek sorunların çözümüne yönelik projeler üretmek ve demokrasi kültürünün yerleşmesine çalışmak.
  6. Partinin misyonunu ve vizyonunu teşkilata, Parti üyelerine vehalka anlatmak.
  7. İlçedeki teşkilatların ve üyelerin Parti çalışmalarında karşılaşabileceği hukukî sorunlara çözüm üretmek, gerektiğinde hukuk komisyonu kurmak ve çalıştırmak.
  8. İlçedeki Parti faaliyetlerinin Kanun, Tüzük ve yönetmeliklere uygun yürütülmesi hususunda çalışmalar yapmaktır.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.