Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ RİZELİ BİR YİĞİT

Rize Milletvekili Hasan Karal, Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar,İl Başkan yardımcıları, Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt ve yönetimi, İl Genel Meclis Başkanı Muhammed Avcı ve Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ve Belde Belediye Başkanları Merkez İlçe Başkanlığı’nın organize ettiği Köy ve mahalle muhtarları ile köy ve mahalle başkanlarıyla birlikte Rize Öğretmenler evinde yemekte bir araya geldi. “Cumhurbaşkanı adayımız Rizeli bir yiğit”
Yemekte bir konuşma yapan Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, bu organizasyona katılan başta Rize Milletvekili Hasan Karal olmak üzere herkese teşekkür etti. Türüt “Cumhurbaşkanı adayımız Rizeli bir yiğit. Bizim bağrımızdan çıkan bu yiğide Uzun Adamımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Rize’nin kendi evladına diğer illerden daha fazla destek olması gerekir. Sizlerden bu desteği bekliyoruz” dedi.

“Bölgemizle ilgili çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor” Türüt’ten sonra İl Genel Meclis Başkanı Avcı, İl Genel Meclis üyelerinin köylerde yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Avcı “İl Genel Meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte köylere giderek köy başkanları ile bir araya geldik. Sahadaki en önemli çalışma arkadaşlarımız olan muhtarlarımızı karar mekanizmamızın merkezine yerleştirmek adına istişare toplantıları gerçekleştirdik. Herkesin fikrini düşüncesini özgürce ifade edebilmesi için zemin hazırladık. Bizlerinde son derece istifade ettiği bu toplantılarda önemli kararlar aldık. Bölgemizle ilgili çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Belediyemizle birlikte pek çok noktada geliştirdiğimiz ortak hareket tarzı Rize’nin menfaatine uygun şekilde gelişim göstermeye devam ediyor. Muhtarlarımızla ve köy başkanlarımızla yapmış olduğumuz istişare toplantılarımız devam edecektir” dedi.

“Herkes muhtarlık yerini hazırlasın”
Belediye Başkanı Reşat Kasap , Seçim çalışmaları zamanında Rize’nin envanterin çıkartıp çalışmalarını bu yönde gerçekleştirdiğine değindi. Kasap” Biz her mahallemizin yol kanalizasyon problemlerini biliyoruz. Rize Belediyesinin ekipman olarak bir kapasitesi var bizde problemleri önceliğine göre sıraya koyarak başlatıyoruz. Mahallelerin bütün problemlerini aynı anda yapmamız mümkün değil sıraya alarak yapmaktayız. Seçim zamanı ihtiyacı olan muhtarlarımıza muhtarlık ofisi yapma sözü vermiştik bu konudaki çalışmalarımızı ihale aşamasına getirdik yeni bir plan dahilinde projelerimizi yapıyoruz. İhtiyacı olan herkes muhtarlık yerini hazırlasın bu konuda verdiğimiz sözü inşallah en kısa zamanda yerine getireceğiz” dedi.

“Rekor seviyede bir oyla Rize’yi temsil etmeliyiz”
Son olarak bir konuşma yapan Hasan Karal” Köylerde yapmış olduğumuz toplantılarda İl Genel Meclis üyeleriyle köy başkanlarıyla muhtarlarla köylerin temel sorunları konusunda istişarelerde bulunduk Rize’nin tüm köylerini dolaşacağız demiştik araya seçim girmesi hasebiyle ara vermek zorunda kaldık Pazar günü seçimlerden sonra inşallah yine devam edeceğiz. Bu arada göreve yeni başlayan milletimizin teveccühüne mazhar olan siz değerli muhtarlarımızı tebrik ediyor, görev süreniz içinde hayırlı hizmetler yapmanızı gönülden temenni ediyorum. Şehir merkezinde maalesef çok ciddi problemler var bu yüzden Rize’yi trafiği açısından mimarı açıdan daha yaşanılır hale getirmek için hep beraber çalışmalıyız. Bunun içinde en büyük desteği siz değerli muhtarlarımızdan bekliyoruz. Bu Rize bizim Rize’mizse, bu Rize’yi geleceğimize, çocuklarımıza bırakmak istiyorsak herkes elinden geleni yapmalı.Belediye, İl Özel İdare hep beraber çalışmalar yapmalıyız. Rize’ye yapılan yatırımların gerçekten uygulanabilir bir yatırım olup olmadığı muhtarlarımız ve il genel meclis üyesi arkadaşlarımızın tasarrufundadır. Bunları takip etmemiz gerekiyor sizden rica ediyorum diyen Karal, Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda da değerlendirmede bulunarak, konuşmasına şöyle devam etti:” Türkiye tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandık milletin önüne gelecek bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz. Şuana kadar Meclis tarafından seçilen Cumhurun Reisi, Ak Parti iktidarı Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde Cumhurun kendi iradesiyle gerçekleşecek. Bu seçim partilerin veya partililerin seçimi değil halkın seçimidir. Bütün anketler bu seçimi ilk turda kazanacağımızı gösteriyor ama yinede biz elimizden geleni yapalım mutlaka herkes sandığa gitsin ve oyunu kullansın bu seçimi ilk turda kazanalım. İnşallah Pazar akşamı tüm Rize olarak 80 vilayetten tebrikleri alalım Rize’yi yine birinci yaparak, tüm Türkiye’ye bir mesaj verelim. Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’ı gururlandıralım. Rize tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanı çıkartacak bu durumu yıllar sonrada unutmamak büyük bir gururla hatırlamamız için rekor seviyede bir oyla Rize’yi temsil etmeliyiz. Türkiye Cumhuriyetini 12 yıldan buyana kesintisiz olarak yöneterek bu gururu Rizelilere yaşatmış olan Rize’nin evladı Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şimdi bizim desteğimize ihtiyacı var. Allah’a şükürler olsun ki böylesi bir lider bizim topraklarımızdan çıktı. Bu seçim Partililerin değil 77 milyonun başına geçecek ismin seçimidir. O yüzden bu toprakların çocuğu kendi öz evladımızı 80 ilden farklı olarak ona sahip çıkarak Cumhurun reisi yapmalıyız”dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.