Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

Bütün Belediyeleri Alacağız

Ayakları Yere Basan Bir Siyaset Sürdürdüklerini Vurgulayan AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, Profesyonel Birçok Şirketin Yaptığı Seçim Anketlerine Göre Rize Merkezde 3 Partinin Alacağı Oy Oranının İki Katı Oy Oranına Sahip Olduklarını söyledi

            Katıldığı bir televizyon programında seçim çalışmalarını değerlendiren AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar; biz Rize’nin gerçekleri ile kimseyle dalaşmadan, profesyonelce partimizin politikasını ve projelerini Rizelilere anlatmaya çalışıyoruz diyerek;  “Bütün adaylarımızla sahadayız. Bütün hemşerilerimizi ziyaret ediyoruz. Onları dinliyoruz. Teşkilatımızla adaylarımızın arkasında dimdik durarak, birlik beraberlik içerisinde, vekillerimiz ve bakanımızla birlikte tüm Rize olarak adeta kenetlenmiş bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Görevini tam anlamıyla yapan bir teşkilat olarak halkımızla kucaklaşıyoruz” dedi.

            Bu seçim sürecinde muhalefet partileri tarafında sıkça kullanılan Başbakanın arkasına sığınıyorlar söylemine ilişkin olarak Ayar, kendisinin AK Parti’nin İl Başkanı olduğunu ve bu partinin genel başkanının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu hatırlatarak şunları söyledi; “Ben CHP’nin İl Başkanı ve ya MHP’nin İl Başkanı değilim. Ben AK Parti’nin İl Başkanıyım ve bizim adaylarımız dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin adaylarıdır. Biz AK Parti’nin adaylarıyız. Recep Tayyip Erdoğan’ı bir tarafa bırakın, bizim şahsımıza oy verin mi dememizi istiyor bunlar? Böyle bir şey olabilir mi? Bize bu söylemlerle saldırıp oy avcılığı yapanlar, geçmişte çekilen ve Başbakanımızla birlikte bulundukları bir fotoğraf karesini bile kullanıyorlar. Bakın, onlar sadece bir fotoğraf karesini delil göstererek Recep Tayyip Erdoğan’la bir yakınlığımız var dedikleri bir yerde, ben partisinde siyaset yapmakla onur ve şeref duyduğum sayın liderimin ismini kullanmayacağım. Bu tam bir deli saçmasıdır! Bunu söyleyenler bu söylemin arkasına sığınarak bir takım şeyler elde etmeye çalışıyorlar. Bunu milletimiz görüyor” dedi.

            Ayakları yere sağlam basan bir siyaset anlayışıyla Rize’deki 18 belediyeyi de kazanacak durumda olduklarını belirten Ayar, “Ayaklarımız yere basarak siyaset yapıyoruz. Bütün seçim çevrelerindeki durumumuzu biliyoruz. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki şu anda AK Parti Rize’nin 18 belediyesinin 18’ini de Allah’ın izniyle 30 Mart’ta kazanmış olacak. Bunda hiçbir şüphemiz yok. Rize Merkez Belediye Başkanlığı için diğer 3 partinin alacağı oy, partimizin alacağı oyun yarısı etmiyor. Bu sonuçlar, profesyonelce yapılmış birden çok anketle tespit ettiğimiz bir durumdur” şeklinde konuştu.

İl Genel Meclisi yarışında, 30 da 30 yapmak istediklerini vurgulayan Ayar, “İl Genel Meclisi üyeliklerinin 30’una da talibiz. Halkımızın AK Parti’ye olan ilgisine, yapılan anketlerin sonuçlarına ve 1980’den bu yana mahalli seçimlerde uygulanan sistematiğine bakıldığında, İl Genel Meclis üyelerinin tamamını kazanabiliriz.” şeklinde konuştu.

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, 21 Mart’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize’de yapacağı mitinle ilgili olarak ta; “Genel seçimlerde yaptığımız miting, o güne kadar Rize’de yapılmış en mükemmel, en güzel, en kalabalık, en coşkulu miting olarak Rize siyasi tarihine geçmiştir. Bunu biz söylemiyoruz. Bunu bütün gözlemciler söylüyor. İnşallah 21 Mart’ta,  o günkü mitinden daha iyi bir mitingle, Sayın Başbakanımıza Rize meydanında moral vermek istiyoruz. 21 Mart’ta bütün Rize’yi meydan da bekleyeceğiz” diye konuştu.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.