Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

BU PROJELER RİZE’Yİ UÇURUR

Seçim çalışmaları kapsamında halkla bir araya gelmeye devam eden Ak Parti Rize Belediye Başkan Adayı Reşat Kasap, ortaya koydukları projelerin Rize’yi geliştireceğini ve daha yaşanabilir bir şehir haline getireceğini söyledi.

Amaçlarının halkla bütünleşmek ve halkın isteklerini dikkate alarak işler yapmak olduğunu belirten Kasap, “Biz daima halkla birlikte hareket etmek istiyoruz. Prensiplerimizin en başında görüş almak ve yararlı işler yapmak vardır. Kuracağımız fahri danışma kurulları sayesinde vatandaşın nabzını tutarak projeler gerçekleştireceğiz” dedi.

RİZE ARTIK GELİŞİYOR

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da vizyon olarak belirttiği 2023 Türkiye’sine yakışır bir Rize inşa etmeyi planladıklarını söyleyen Kasap, Rize’nin yaşanılabilir bir şehir olacağını ve gelen memurların gitmenin hesabını yapmak zorunda kalmayacağını ifade etti.

 Rize için Türkiye’nin 2023 vizyonuna yakışır projeler ürettiklerini kaydeden Kasap, “Hazırladığımız projeler kısa vadeli amaçlar doğrultusunda değildir. Sorunları kalıcı olarak çözecek etkili ve ileriye dönük olarak hazırlanmış çalışmalardır. “Rize İçin 10 Numara Projeler” başlığı altında halkımıza sunduğumuz projeler ihtiyaçlara cevap verecek nitelikler taşımaktadır” dedi.

 

CUMHURİYET MEYDANI DEĞİŞİYOR

 Rize şehir merkezinin düzenlemesini yapacaklarının özellikle Cumhuriyet Meydanı’nı planlı olarak değiştireceklerini belirten Kasap, “Rize’nin şehir merkezinde olan trafik yoğunluğundan vatandaşlarımız son derece muzdarip. Halkan aldığımız görüşler trafik sorunun çözülmesi, şehir merkezi içerisindeki araç park alanlarının genişletilmesi yönünde. Bu ihtiyaçlara cevap verebilmek adına Rize Cumhuriyet Meydanı’nı dönüştürecek, ileriye dönük artan nüfusa cevap verebilecek bir kapasiteye getirecek bir proje hazırladık” şeklinde konuştu.

 300 ARAÇLIK OTOPARK

 Projeyi iki etap olarak planladıklarını belirten Kasap, “Rize Cumhuriyet Meydanı’nın üst kısmını reaksiyon alanı olarak hizmete sunacağız. Araçlara kapalı olacak, yayalar rahatça dolaşıp vakit geçirebilecek ve dinlenebilecektir. Meydanın alt kısmı ise araçların geçebileceği şekilde tasarlanacaktır. Alt kısımda yapmayı planladığımız 300 araçlık otopark ise Rize şehir merkezinde yaşanan otopark sorununu büyük ölçüde çözecektir” ifadelerine yer verdi.

 

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.