Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

BİZİM DÜSTURUMUZDA HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal,İl Genel Meclis Başkanı Muhammed Avcı ve İl Genel Meclis Üyeleri, AK Parti Rize İl Başkan yardımcıları ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Belde Belediye Başkanları ile birlikte Dörtyol, Köprülü,Ambarlık,Karasu ve Küçükçayır köyünü ziyaret ederek yapılan yatırımları değerlendirdi.Gerçekleşen ziyaretlerde bir konuşma yapan Türüt,”köylerimizde yapılan yatırımları yerinde inceleyerek, vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyoruz sadece seçimden seçime değil her zaman bir aradayız bizim düsturumuzda “halka hizmet hakka hizmettir” bu minvalde çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bugün yapmış olduğumuz gibi bu ziyaretler devam edecektir”dedi.

“Taşlıdere çay fabrikamızın ortadan kaldırılmasıyla beraber bir kayıp olmadı”

Dörtyol köyünde yapılan sabah kahvaltısının ardından  köy halkıyla bir araya gelen Hasan Karal , Muhammed Avcı, Sadettin Türüt ve beraberindekilerle köyün muhtarından köyün temel sorunları hakkında bilgi alarak, yapılan yatırımları değerlendirdi. Dörtyol’da Camidağı çay fabrikasının kapasitesinin artırılması ile ilgili çalışmaları yerinde incelenmesinin ardından burada bir açıklama yapan Karal,” daha önce Askoroz da Taşlıdere çay fabrikasının ortadan kaldırılıp yerine Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin bir kısım ünitelerinin yapılması ile ilgili başlattığımız projede herhangi bir kapasite kaybının söz konusu olmayacağını Taşlıdere çay fabrikası yerine daha geniş çaplı bir fabrika inşa edeceğimizi söylemiştik. Taşlıdere çay fabrikamızı Veliköy çay fabrikamıza taşıyarak, Camidağı çay fabrikasının kapasitesinin artırılacağını kamuoyuyla paylaşmıştık. Şimdi burada müdürümüzden aldığımız bilgiye göre Camidağı çay fabrikasının kapasitesi 315 tona çıkıyor yaklaşık 100 tonla Camidağı çay fabrikamızın günlük kapasitesi artırılmış oldu. Taşlıdere çay fabrikamızın ortadan kaldırılmasıyla beraber bir kayıp olmadı, aynı fabrikanın Veliköy’le birleştirilerek  kapasitenin  korunması sağlanmış oldu. Böylelikle  bölgemiz artı günlük 100 ton daha fazla çay satışını ve fazla çay işletmesine buradaki fabrikamızla ulaşmış olacak. Arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiye göre,fabrikamızla   ilgili çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor, teknik ekip işinin başında inşallah önümüzdeki sezonda bu fabrika kapasite artırımıyla birlikte hizmete açılacaktır “dedi.

“Vatandaş  ve devlet el ele vererek çok güzel hizmetler üretiyorlar”

Dörtyol köyünde yapılan incelemelerin ardından köprülü köyü’ne geçerek yapılan asfalt çalışmaları incelendi.Burada bir konuşma yapan Hasan Karal , Bugün Salarha bölgemizde köylerimizdeki yatırımları inceleyerek köylerimizdeki değerli hemşerilerimizle  beraber hasret gideriyoruz. Özel idaremizin gayretleriyle beraber daha önce betonlaşması yapılmış ancak Rize’mizin  doğal şartları neticesinde deforme olmuş beton yolların kaplanması ve asfaltlanması standardın yükseltilmesi çalışmalarını yerinde incelemekteyiz. İnanıyorum ki Köprülü köyümüzün Salarha yol bağlantısına kadar olan yeniden onarım çalışmaları inşallah kısa süre içinde tamamlanacaktır. Rize’mizdeki köylerde yapmış olduğumuz çalışmalara rağmen eksiklikler bitmiyor bölgemiz yağışlı bir bölge her ne kadar yolları betonlasak, asfaltlasak bile yağmurun yollarımızı aşırı tahrip etmesinden dolayı hemen hemen iki ,üç yılda bir yeniden yapılandırılması gerekiyor  bu yönüyle özellikle köylerimizdeki kanal menfez ve köprülerin çok sıkı bir şekilde takip edilip, her yıl düzenli olarak imkanlar ölçüsünde değerlendirilmesi gerekiyor. Bu konuda başta il genel meclis başkanımıza il genel meclis üyelerimize özel idare çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum olağan üstü bir gayret gösteriyorlar ve gerçekten vatandaş devlet el ele vererek çok güzel hizmetler üretiyorlar. İnşallah bu ortaya konulan çalışmalarla birlikte  Rize’mizi daha çağdaş daha modern  daha yaşanılır bir görüntüye ulaştırarak, insanlarımızın şehrin o bunaltıcı havasından yavaş yavaş köylere çıktığı köylerindeki o temiz havayı teneffüs ettiği ortamları hep beraber oluşturacağız “dedi.

Köprülü köyündeki asfalt çalışmaları incelemesinden sonra Ambarlık köyüne giderek buradaki vatandaşlarla bir araya gelen Hasan Karal ve ekibi köy muhtarından yapılan yatırımlar konusunda bilgi aldı. İl Genel Meclis Başkanı Muhammed Avcı  Ambarlık köyüne yapılan yatırımları aktararak, yapılacak olan çalışmalar konusunda bilgi verdi.

“Andon köyümüzün bizim için önemi büyüktür”

Son olarak Karasu ve Küçükçayır köyünde yapılan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen  Hasan Karal,  Muhammed Avcı, Sadettin Türüt ve beraberindekiler vatandaşlarla bir araya geldi.  Burada bir konuşma gerçekleştiren Karal,”Bugün burada Andon’da deforme olan bazı  beton yolların kaplanması ile ana yolla beraber köyümüzün merkezine kadar olan bu bağlantılı yolun düzenlenmesi için asfalt çalışmalarını başlattık. Gerçekten ummalı ve devasa bir çalışma var inanıyorum ki Andonlu köylülerimizi memnun ettik.İnşallah bugün burada yaptığımız hizmetin artarak devam etmesini temenni ediyorum. değerli hemşerilerim, Andon köyümüzün bizim için önemi büyüktür. Burası üretime katkı yapan yaylacılığın ön planda olduğu bir çok özelliğiyle ön plana çıkmış bir köyümüzdür. Diğer bölgelerimizde de olduğu gibi hizmeti fazlasıyla hak ediyor. İnşallah yapılan bu asfaltımızın Andonumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

“Bizim düsturumuzda halka hizmet hakka hizmettir”

Yapılan köy ziyaretlerinde konuşan  Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt” ziyaretlerin önemine değinerek, bizler masa başı siyasetçileri değiliz her zaman vatandaşımızın derdini onlarla hem hal olarak çözme gayreti içindeyiz. Bugün burada vekilimiz  sayın Hasan Karal,İl Genel Meclis Başkanımız Muhammed Avcı ve değerli teşkilat mensuplarımızla birlikte köylerimizde yapılan yatırımları yerinde inceleyerek, vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyoruz sadece seçimden seçime değil her zaman bir aradayız bizim düsturumuzda halka hizmet hakka hizmettir, bu minvalde çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bugün yapmış olduğumuz gibi bu ziyaretler devam edecektir. Ayrıca bugün buradan hepinizi Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın valilik önündeki halkımızla buluşmasına davet ediyorum. Ümmeti Muhammed’in umudu olan sayın Cumhurbaşkanımıza seçimlerde gereken desteği verdiniz. Şimdi verdiğiniz destek için teşekkür etmeye gelen Dünya liderimizi büyük bir coşkuyla karşılayarak tüm dünyaya bir mesaj verip ona sahip çıktığımızı gösterelim” dedi.

Program vatandaşlarla yapılan sohbetin ardından sona erdi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.