Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

Belediyeyi Birlikte Yöneteceğiz

AK Parti Rize Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Reşat Kasap, Belediyecilikte Yeni Bir Anlayış Ortaya Koyacaklarını İfade Ederek Yapacakları Projelerde İlgili Kurum Kuruluş Ve STK’larla İş Birliği İçerisinde Çalışacaklarını Söyledi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi çalışmalarına yoğun bir şekilde devam  eden Prof D. Reşat Kasap, eşi Menduha Hanım, İl başkan yardımcısı Murat Artan, Merkez ilçe başkanı İshak Alim ve çok  sayıda   teşkilat  mensubu ile birlikte Eminnettin mahallesi tanışma toplantısına katılıp yapacakları  projelerle ilgili  bilgi verdi.

Yapacakları  çalışmaları  sadece fiziki alt yapı olarak  değerlendirmediklerini  dile getiren  Prof Dr. Kasap,  sosyo kültürel  projelerle Rizelilerin daha mutlu  ve daha rahat  yaşayacakları bir ortam oluşturmak istediklerini belirterek şunları  söyledi;

Bir belediyeyi belediye yapan özelliklerden en önemlisi  hizmet üretmek ve hayata geçirmektir. Belediye hizmeti denince hep  fiziki  çalışmalar akla gelir; yol,su, doğalgaz vb çalışmalar. Biz fiziki çalışmaları yürütürken diğer taraftan  sosyo kültürel faaliyetleri yürüteceğiz. Yani belediyecilik anlayışımızda sadece alt yapı çalışmaları değil insan odaklı çalışmalar da olacak.  Bu çerçevede çalışmalarımızı insanımızın daha rahat yaşayabileceği ve daha mutlu olacağı bir Rize üzerine kuruyoruz. “dedi.

Gittiği her yerde Rizeliler tarafında dile getirilen en büyük sorun olan trafik  sorununu iki  aşamda çözeceklerini belirten Prof. Dr. Kasap, ” Birincisi  imar planını yenileyeceğiz. İmar planını yenilerken şehri  büyüteceğiz. Rize’de şimdiye kadar yapılaşma hep  denize paralel  şekilde oluşmuş. Biz şimdi  güney  çevre yolunu fırsat olarak kullanıp denize dik   bulvarlar oluşturacağız. Denize dik olan  bu  bulvarlar Rize’mizin daha fazla genişlemesini sağlayarak trafik ve ulaşım sorununu da çözüm getirici  bir yapı  ortaya  koyacak. Aynı zaman da kentsel  dönüşüm projelerini gerçekleştireceğiz. Şu anda devam etmekte olan kentsel dönüşüm projelerini tamamlayıp  yeni kentsel  dönüşüm projeleri  oluşturacağız.” dedi.

Rize’de projeler yaparken nispeten kamulaştırma problemleri yaşandığını belirten Prof. Dr. Kasap, “Bir yerden bir yere  yol  alırken bile 20 metrelik bir yer var oradan yol  geçecek ama vatandaş buna izin vermiyor. Ve bu  şekildeki  kamulaştırmalar hep  mahkemelik oluyor. Şunu da söylemek isterim ki Türkiye’de en yüksek kamulaştırma bedeli Rize’de ödeniyor. Bunun çeşitli sebepleri var. Bu durum ister istemez maliyeti  hem yükseltiyor hem de işi  zorlaştırıyor. Geleceğimiz için vatandaşlarımızdan birbirlerine bu konuda yardımcı olmalarını isteyeceğiz fakat daha önce de ifade ettiğim gibi bizim için aslolan insandır ve hiçbir vatandaşımızın hak kaybına uğramasına izin vermeden bu hizmetleri yapacağız” İfadelerine yer verdi.

Prof Dr. Kasap ayrıca yeni bir belediye anlayışı ortaya koyacaklarını belirterek, ” Kurumlar, kuruluşlar, STK’lar arasında diyalog oluşturup ehil kurum ve kuruluşlarla görüş alış verişinde bulunarak  gerçekleştireceğiz. Ve her olayı projelendireceğiz. Yapacağımız proje çalışmaları ile oluşacak istihdam alanları ile istihdama katkıda bulunmuş olacağız.” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.