Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

Bayramali ÇAPOĞLU – Yerel Yönetimler Başkanı

01.01.1960 Rize’de doğdum.

İlk ve Orta eğitimimi Rize’de tamamladım.25 Yıl Şantiye şefliği görevinde bulundum. Özel İdare Spor Kulübü Başkanlığı ve sendikal faaliyetlerde bulundum. Çalıştığım kurumdan emekli olduktan sonra 2019 yılı yerel seçimlerinde Rize Merkezden İl Genel Meclisi adayı oldum ve seçildim. Halen bu görevimi icra etmekteyim. AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresiyle İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine seçildim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

GÖREV VE YETKİLERİ

  1. Partinin yerel yönetim politikalarının ilçede uygulanmasına yönelik çalışmalar yapmak.
  2. Partinin yerel yönetim politikalarının teşkilata ve halka doğru olarak aktarılmasını sağlamak.
  3. Teşkilat başkanlığı ile eşgüdüm içerisinde, Partili belediye başkanları,belediye ve il genel meclisi üyeleri ile teşkilatın, Partinin program ve ilkelerine uygun olarak uyumlu, verimli ve etkin çalışmalarını sağlamak.
  4. Partili belediye başkanları, belediye ve il genel meclisi üyelerinin Parti politikalarına uygun çalışmalar yapmasına yardımcı olmak.
  5. Belediye ve il genel meclisi üyelerinin toplantı ve diğer çalışmalara düzenli olarak katılımını sağlamak ve sonucunu rapor etmek.
  6. İlçe yerel yönetimler danışma meclisini düzenlemek, beldelerde yapılan yerel yönetimler danışma meclislerini takip etmek ve yapılmasını sağlamak.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.