Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

BAŞKAN TÜRÜT’ÜN MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, Mehmet Akif Ersoy’un 79.ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türüt mesajında, “Türk Edebiyatının yetiştirdiği en önemli şairlerden olan İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy, eserlerini  kalemiyle değil, adeta yüreğiyle yazmıştır. Milli şairimiz, Türk milletinin en çok ihtiyaç duyduğu anda halkımızın duygularına tercüman olarak yazdığı İstiklal Marşıyla ulusumuzun kurtuluşunda bağımsızlık mücadelesinde önemli bir role sahiptir. Mehmet Akif Ersoy, memleketimizin her zaman için minnet ve şükranla anılacak ve unutulmayacak en güçlü kalemlerindendir. Milletimizin  içinde bulunduğu acıları, sevinçleri, ümitleri ve hayal kırıklıklarını manzum bir tarih, bir roman, bir hikaye, bir destan havası içinde anlatmaya çalışmıştır.Eserlerindeki vatan ,millet, bayrak sevgisiyle bize aşıladığı duygularla  , fedakar bir dava adamı, mükemmel bir hatip ve eşsiz bir vatan şairidir” ifadelerini kullandı.

Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Hakk’a yürüyüşünün 79. yılında rahmet ve şükranla anıyoruz.Yaşamı ve mücadelesiyle örnek bir kişilik olan Mehmet Akif Ersoy’a gelecek nesillere aktarmadaki sorumluluğumuzu bir görev bilerek, Büyük Türk şairine Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.