Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

BAŞKAN TÜRÜT’TEN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101.Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bu zafer, ulusumuzun Çanakkale’de ortaya koyduğu ruhla, milli birlik ve beraberlik içinde her türlü zorluğa rağmen hiçbir suretle esaret altına girmeyeceğini tüm dünyaya kanıtladığı bir kahramanlık destanıdır. Bu savaş, Ecdadımızın vatanına milletine olan bağlılığıyla zafere olan inanç ve kararlılığıyla kazanılmıştır. O dönemin çetin şartlarında yurdumuz işgal altındayken kahraman askerlerimiz, geride bıraktıklarını hiç düşünmeden adeta ” Çanakkale Geçilmez” diyerek sorgusuzca  şehadete yürümüştür. Bizlere düşen ise Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan türlü zorluklarla emanet edilen bu cennet vatanın kurtuluş mücadelesini nesilden nesile anlatmak ve aktarmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.