Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

BAŞKAN TÜRÜT VE BAŞKAN KASAP “EVET” İÇİN ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Belediye Başkan yardımcısı Sultan Yılmaz Paşakuyu Mahallesi ve Çamlıbel Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

16 Nisan’ın giderek yaklaştığını ve çok şey ifade ettiğini belirten Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt “16 Nisanda İlk önce istiklal için çünkü elimizden istiklalimizi almaya çalışıyorlar. Sonra istikrar için, deniliyor ya hani kayaları delen damların şiddeti değil sürekliliğidir. Sadece eskisi gibi bir sonraki günü düşünen değil, benden sonra tufan diyen değil, benden sonra çocuğum, torunum, torunumun torunları da bu memlekette daha iyi yaşasın diye planlarını kendiyle menkul, kendiyle sınırlı değil, kendinden bin yıl sonrası içinde yapabilecek zihinlere ve kalplere ihtiyacı var bu memleketin artık. Ve tabii ki ona uygun düzenlere düzeneklere yasalara anayasalara ihtiyaç var artık ve en son da istikbal için işte bütün bu sebeplerle 16 Nisan’da hepimizin yer alacağı taraf çok önemli artık.

 “Hepimiz geçen günlerde seyrettik. Avrupa’da gurbetçi vatandaşlarımız oy kullanmaya başladı. Bize miting yaptırmayan Avrupa’da mitingden daha kalabalık “Evet” için  oy kullanma kuyrukları var. Belçika’da, Almanya’da, Fransa’da, Hollanda’da gözlerine soka soka gurbetçi vatandaşlarımız sabah akşam oy kullanabilmek için orada bekliyor. Onlarda gümbür gümbür gerçeğin nasıl üstlerini geldiğini görüyorlar, görecekler. Aslına bakarsanız bizim kimsenin devletiyle, kimsenin toprağıyla, devletinin içerisinde yaşayan insanların yönetim şekilleriyle derdimiz davamız yok . Bizim derdimiz davamız bizim kendi kendimizi yönetmemize yapılmaya çalışılan blokajı kaldırmak. Bu referandum süreciyle ortaya çıkacak yeni anayasa ile Avrupa mı yönetilecek ki bir taraftan Almanya, bir taraftan Fransa, Hollanda hepsi ve  nihayetinde geçen gün televizyonlarda gazetelerde görmüşsünüzdür, Papa oturuyor etrafında bir sürü devlet başkanı yeniden toplanmış ve bir resim veriyor. O resimde verilmek istenen mesajı hepimizin çok iyi anlaması gerekiyor. Yeniden papanın çağrısı ile birlikte haçlılar, haçlı seferlerini toparlıyorlar. Bugün ekonomik, bugün diplomatik, bugün içerdeki haysiyetsiz maşalarıyla birlikte operasyonel ama yarın ne şekle gireceğini bilmiyoruz . Ama ne şekille gelirse gelsinler 15 Temmuz bize gösterdi ki Çanakkale ruhu hala yaşıyor. Herkes Çanakkale ruhunu bugünün Türkiye insanın DNA’sında kodlarında bir kere daha dünya aleme ve özellikle küffara göstermiştir. Bu sebeple deniyor ya hani “Fitne zamanı küffarın fitnecinin okunu kime attığına dikkat edin, o doğrudur o size doğruyu gösterir. Oklar kime atılıyor Fransa, Almanya Belçika, Hollanda, Papa, İsrail oklarını Recep Tayyip Erdoğan ve onun başında bulunduğu teşkilatın organizasyona atıyor, Türkiye’ye atıyor o zaman kimin nerede olduğu çok bellidir. Bu sebeple Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetini üzerimizdeki emanet olarak size kapınıza getiriyoruz. Şimdi Recep Tayyip Erdoğan diyor ki “Yıllarca bu Türkiye’nin bir sürü çilesiyle hep birlikte uğraştık. Ben on beş yıldır arkadaşlarımla birlikte bir sürü harp vererek bu memleket için yeni anayasa hazırladım ve Türkiye Cumhuriyeti otobüsünü yeniledim daha büyük daha güçlü daha sağlam daha hızlı bir otobüsle 16 Nisan sabahı beklediğiniz otobüsle kapınıza geliyorum. Bize düşen 16 Nisan sabahı kapımıza gelen Yeni Türkiye Cumhuriyeti otobüsüne binerek, kutlu menzillere doğru yol almaktır.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Son 15 yılda ülkemizin gelişmişlik düzeyini katladık. Gelecek için, daha ilerisi için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi şart. Ama bazı lobiler tarafından bu istenmiyor, engelleniyor. Avrupa’da Türkiye hedef tahtasına oturtulmuş. Bizim ülke olarak, büyümemizi istemeyen kitlelerin hedefi “evet” çıkmamasıdır. Çünkü “evet” çıkması durumunda ülkemiz 2023 hedeflerine daha hızlı yürüyecektir. Bizim bu yapılanları, engellemeleri, karşı duruşları görüp, ona göre karar vermemiz lazım.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da istediği gibi ve bizim de istediğimiz gibi Rize’nin ve ülkemizin bu yarışta en yüksek oranda “evet” çıkarmasıdır” dedi. Yeni anayasayla birlikte yeni sisteme uygun maddelerin olacağı ve bu yeni anayasa sayesinde koalisyon ve bürokrasinin rafa kaldırılacağından bahseden Başkan Kasap, bu sistemin ülkemizi daha hızlı bir şekilde hedeflerine taşıyacağını ifade etti. Tercihlerimizi bu doğrultuda yapmamız gerektiğini vurgulayan Başkan Kasap, ülkemizin hedeflerini ve geleceğini göz önünde bulundurarak oy kullanmamızın önemli olduğunu anlattı.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.