Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

BAŞKAN TÜRÜT “MESELE HAKK İLE BATIL SAVAŞININ TA KENDİSİ DİR”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, Rize AK Parti eski milletvekili Op. Dr.Lütfi Çırakoğlu, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap , Belediye Başkan Yardımcıları Sultan Yılmaz ve Coşkun Yeğen Çorapçılar ve Dereüstü Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

“16 Nisan bütün kazanımların korunabilmesi için verdiğimiz mücadelenin tarihidir”

Yapılan toplantılarda yaklaşan referandum sürecinin önemine değinen Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, “16 Nisan partilerin, siyasi hareketlerin, derneklerin STK’ların kendi sübjektiflerinden bakıp, değerlendirebileceği bir tarih değildir. 16 Nisan bir siyasi hareketin zaferi, bir siyasi hareketin yenilgisi olabilecek, bu düzlemde değerlendirebilecek, sonuçları olacak bir  sosyal hadise değildir. 16 Nisan Osmanlı bakiyesi bu memleketin günümüz Türkiye Cumhuriyetinde belki de yeniden silkinerek, küllerinden doğarak gerçekleriyle buluştuğu 2002 tarihinden bu yana, en önemli bütün kazanımların korunabilmesi için bütün bu 15 senelik müktesebatın korunabilmesi verdiğimiz mücadelenin tarihidir. Şimdi Recep Tayyip Erdoğan der ki “Geldiğimiz noktada bir sürü sefer yaptık bir sürü zafer aldık. Sefer bizim zafer Allah’ın dır”. Ama şimdi öyle bir zamandayız ki, Rizeliye de Türkiye’nin diğer vatandaşlarına da bu davanın dünya gerçeklerinin hak davası ve savaşının bu kadar ihtiyacı olmamıştır. Bayrağımızı git gide yükseltiyoruz. Muhakkak hayat devam ediyor ve hayat içindeki bir sürü gaile var ve onlar da devam ediyor. Ama bir de bu hayatta olmamızın bir ana sebebi var biz bir imtihandayız. Bu imtihan gereği herkes bir tarafta yer alıyor. Bize karşı tarafını alanlara bir bakalım Belçika’nın pozisyonu ne Almanya’nın pozisyonu ne Hollanda’nın pozisyonu ne ?  Hülasa kelam aslında Papanın etrafında dün o resim verenlerin hepsi var ya, yani buyuruyor ya Allahu Teala ayeti kerimede “Yahudiler ve Hristiyanlar sana dost olmayacaktır. Sen onların dinlerine girene kadar. Eğer sen de onları dost tutarsan Allah tarafından bir yardım görmeyeceksin”diye.

“Bu topraklardan bir yiğit çıktı dedi ki Ey Batı sen iki yüzlüsün”

Geldiğimiz nokta ona  o kadar yakın ki. Aslında hep ordaydık ama allayıp pullayıp bütün çirkinliklerini gizleyerek güzel paketler halinde önümüze sundular. Avrupa birliği dediler, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi dediler, NATO dediler, Birleşmiş Milletler dediler. Ve tarih geldi bir yiğit çıktı bu topraklardan sizin evladınız dedi ki: Yalan yalan. Dedi ki: “Ey Batı sen ikiyüzlüsün sen orda Filistin plajlarında sahillerinde İsrail tarafından katledilen çocuklara göz yumdun. Sen Türkiye’den kaçak olarak Suriye’de ölümden kaçıp, Yunanistan’a ve diğer Avrupa ülkelerine kaçmaya çalışan mültecilerin muhacirlerin botunu Yunanistan silahlı kuvvetlerinin sahil güvenliğinin batırmasına o çocuklarının boğulmasına seyirci kaldın sen iki yüzlüsün, yalancısın. Kral çıplak” dedi o yiğit. Şimdi o yiğit diyor ki; “Ben on beş senedir arkadaşlarımla en çetin savaşları veriyorum. Bu memleketin daha iyi daha yaşanabilir bir ülke olması için elimden gelen tüm gayreti arkadaşlarımla beraber sarf ediyorum. Ama şimdi öyle bir yerdeyiz ki buradan öteye bizi geçirmek istemiyorlar. Bu mevzi onlarında kırmızı çizgisi ve belki konuşulan şey anayasanın 18 tane değiştirilecek olan maddesi ama gerçekte mücadele ettikleri  aynı gezi olaylarında olduğu gibi 17- 25 Aralık sürecinde olduğu gibi aynı buna benzer diğer toplumsal olaylarda başka maskeler giyerek, karşımıza çıktığı gibi mesele ne ağaçtır, mesele ne 18 maddenin değişikliğidir. Mesele bütün  perdeleyen hadiseleri ortadan kaldırdığınızda mesele  Hakk ile batılın savaşının ta kendisidir.

Çırakoğlu “Recep Tayyip Erdoğan hükümetlerinde Hayal olan şeyler gerçekleşti. Hastanelerde devrim yaşandı”

 Severek aşkla çalışıldığı zaman çok sorunların halledildiğini belirten Rize AK Parti eski milletvekili Lütfi Çırakoğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ülkemizin kaderini belirleyen hükümet kurma görevini üstlendiği zaman her şey değişti. Hayal olan şeyler gerçekleşti. Hastanelerde devrim yaşandı. Recep Tayyip Erdoğan başında olduğu hükümetler kurulmasaydı, IMF’ye olan borç sıfırlanmasaydı Türkiye yine o eski günlerdeki gibi bir Pazar olarak kullanılacaktı. Üretim olmayacaktı, dışa bağımlı olacaktık” dedi.

Ülkemizde iktidarın tek olduğu, koalisyonun olmadığı zamanlarda ekonomide düzelme ve ilerleme olduğunu kaydeden Lütfi Çırakoğlu, bu ekonomik ilerleyişin, yatırımların devam etmesi için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gerekli olduğunu anlattı. Bundan dolayı da 16 Nisan’da yapılacak referandumun da çok önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Başkan Kasap “16 Nisan’da Rize’ye yakışır bir sonuç çıkarmamız gerekiyor”

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap yatırımlar konusunda Mahalleleri sıraya koyduklarını ve adım adım her yıl birkaç soruna çözüm bulduklarını aktardı. Belediye Başkanı Kasap “Ülkemizin ilerlemesinin, Cumhurbaşkanımızın dik duruşunun ve davranışının çekilemediği ve Avrupa’yı rahatsız ettiğini belirterek, “Avrupa’daki o atmosferi, o olumsuz algıyı gördükten sonra artık her mahallede insanların “evet” demesini arzuluyoruz. Türkiye’de en yüksek oyla bu referandumu alarak Avrupa’ya karşı gereken dersi verelim. Türkiye oranlarında da Cumhurbaşkanımızın memleketi olan Rize’mizin birinci olması lazım. 16 Nisan’da Rize’ye yakışır bir sonuç çıkarmamız gerekiyor” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.