Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

BAŞKAN TÜRÜT KÖYLÜLERİYLE 3.GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, baba ocağı Ambarlık Köyünde , Köy halkı ile her Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlemiş oldukları iftar yemeğine katıldı.

Ambarlık Köyü halkı ile birlikte  düzenlenmiş olan iftar programına Rize Valisi Ersin Yazıcı, İl Genel Meclis Başkanı Muhammet Avcı, Rize İl Jandarma Alay Komutanı İsmet Cansaran, Çaykent Belediye Başkanı Hasan Kara,  İl genel Meclis üyeleri İbrahim Türüt, Mehmet Kazancı, eski Rize Milletvekili Ahmet Kabil, Ak Parti Rize İl Yönetim Kurulu üyesi ve Merkez İlçe Koordinatörü Ali Avcılar, eski Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı , Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Hasan Türüt, çok sayıda teşkilat mensubu ve köy halkı katıldı.

Gerçekleşen iftar programında bir konuşma yapan köy muhtarı Vahap Türüt, Başta Rize Valisi Sayın Ersin Yazıcı olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.Muhtar Türüt “Ambarlık köyü sakinleri olarak birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırmak Ramazan ayının maneviyatını yaşamak adına her Ramazan ayında bu iftar yemeğini gerçekleştiriyoruz. Köyümüz çok değerli insanlar yetiştirdi, çok şükür bugün  bir çoğu burada bulunmaktadır.Bu iftar programına katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi ve sözü Vali Yazıcı’ya bıraktı.

Yazıcı:” Nazik davetlerinden dolayı Ambarlık köyü sakinlerine teşekkür ettikten sonra ” Merkeze bağlı Ambarlık köyü  yüzölçümü ve nüfusu itibariyle en kalabalık köylerimizden biri olarak kendini günümüze kadar taşımayı başarmıştır. Bu önemli bir durumdur. Sizden köyünüzü sevmeyi bırakmamanızı ve bu güzel geleneklerinizi sürdürmenizi isterim” dedi ve tüm Ambarlık köyü sakinlerinin Bayramını kutlayarak tekrar teşekkür etti.

İftar programı yapılan dua ile  sona erdi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.